UM Tarnów: Inspirujący tytani” w tarnowskim muzeum
W związku z rozpoczynającymi się za trzy tygodnie III Igrzyskami Europejskimi, Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na wystawę Inspirujący tytani historia sportu w Tarnowie i regionie”. Jej wernisaż odbędzie się w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu (Rynek 20-21) w poniedziałek, 5 czerwca o godz. 18.
Na wystawie zaprezentowane zostaną m.in. trofea, sprzęt i akcesoria sportowe, dokumenty oraz fotografie dotyczące dyscyplin obecnych w życiu tarnowian i mieszkańców regionu. Zgromadzone obiekty pochodzą zarówno ze zbiorów własnych Muzeum Okręgowego w Tarnowie, jak i zostały wypożyczone od instytucji, firm oraz osób prywatnych.
Na szczególną uwagę zasługiwać będą eksponaty użyczone przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Tarnovię oraz Unię Tarnów ŻSSA. Dopełnieniem prezentowanych obiektów o charakterze historycznym będzie galeria koszulek oraz przedmiotów, należących do sportowców, obecnie odnoszących sukcesy ogólnopolskie i światowe.
Kuratorem wystawy, którą zwiedzać będzie można do soboty, 15 lipca, jest Jakub Nowak.
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Inspirujacy-tytani-w-tarnowskim-muzeum
Ostatnie Artykuły

Bezpłatne badania wracają do MCM. Rusza cykl Środy pełne troski

Fałszywy prokurator uderzył w Tarnowie - z konta zniknęło ponad 25 tys. zł

Laura Kieć błyszczy w Katowicach - młoda wokalistka zaśpiewała o wolności

Metal Tarnów i Poprad Muszyna walczą o ćwierćfinał. Stawka rośnie

W Tarnowie rozmowa o tym, co można ocalić, gdy pamięć się kruszy

Dyplomy młodych plastyków wychodzą z pracowni. Tarnów zobaczy najlepsze prace

Tarnowski komendant dostał tytuł, który szkoła przyznała tylko po raz drugi

Tarnowskie drużyny z mieszanym bilansem – remisy w IV lidze i wygrane tylko w B klasie

Katalog biblioteczny w Tarnowie - lekcja, która oswaja bibliotekę

Dwa punkty od srebra i mocny finisz tarnowskiej łuczniczki w Pyszkowie

Tarnowskie ulice po zimie wracają do porządku. Sprzątanie objęło już dziesiątki kilometrów

Tarnowskie PTT zaprasza na podróż do Nowej Zelandii bez wychodzenia z miasta

Młodzi autorzy pomysłów na biznes z Tarnowa walczą o głosy publiczności

