UM Tarnów: Witamy Akademię Tarnowską
Jutro tarnowska Akademia Nauk Stosowanych (była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa) zmieni oficjalnie swój status oraz nazwę. Od 1 czerwca będzie nosić tytuł Akademii Tarnowskiej, stanie się więc uczelnią w pełni akademicką.
Wniosek w tej sprawie przeszedł już cały proces legislacyjny (jako ustawa) i został podpisany przez prezydenta RP. Uczelnia spełniła wszystkie wymagania prawne i organizacyjne. Przyznanie ANS kategorii B+ w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika” oraz kategorii A w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki” sprawiło, że w świetle polskiego prawa stała się uczelnią typu akademickiego.
Po pierwsze to spełnienie marzeń, na których ziszczenie ciężko pracowaliśmy od ponad ćwierć wieku, a po drugie prestiż i olbrzymia szansa rozwojowa nie tylko dla Uczelni, która radzi sobie ostatnio bardzo dobrze, ale przede wszystkim dla Tarnowa i regionu przekonuje rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. uczelni
Trwają także zaawansowane prace przygotowujące rozbudowę ANS o kolejny budynek naukowo-dydaktyczny (zlokalizowany na kampusie). Ten zostanie połączony z obiektami Wydziału Ochrony Zdrowia z myślą o studentach prawa, psychologii, technologii i zarządzania produkcją czy kierunku lekarskiego. Uczelnia przeznaczy na to 130 milionów złotych, ale aż 70 milionów ma pochodzić z Krajowego Planu Odbudowy.
Warto także wiedzieć, że obecnie ANS w Tarnowie oferuje studia na 27 kierunkach (studia I i II stopnia, jednolite magisterskie). Wniosek o utworzenie kierunku lekarskiego jest obecnie rozpatrywany. Rekrutacja na studia rozpocznie się 1 czerwca 2023 i odbywać się będzie w pełni zdalnie. Wszelkie informacje na stronie rekrutacja.anstar.edu.pl.
(mt), źródło anstar.edu.pl
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Edukacja/Witamy-Akademie-Tarnowska
Ostatnie Artykuły

Nowe światła przy Komunalnej i Pendereckiego. Powstaje kolejny odcinek trasy

Od Bromby do „Syntezy” bezpłatne warsztaty teatralne w Tarnowie

Skrzypce, mocny skład i blues. Festiwal Był Sobie Blues wraca do Tarnowa

Kino pod chmurką na Koszycach. Galowie ruszą do walki

Zdjęcie to dopiero początek. Tarnowskie portrety między fotografią a grafiką

Wał-Ruda i Zabawa oddały hołd bohaterom Operacji Most III

Prezydent Tarnowa znów odpowie na pytania podczas internetowego spotkania

Miliony za ziemię i rodzinny dom. Filmowe Lato w Marzeniu

Dwa ciosy rywali i zero punktów. Pech Macieja Gładysza

Tarnowskie firmy uciekają z mediów społecznościowych. Gdzie dziś najtaniej pozyskać klienta B2B?

Tarnowski beniaminek poznał rywalki. Sezon zacznie od meczu z Avią

Sobotni fitness pod chmurką. Bezpłatne zajęcia w Parku Sanguszków

Święty Krzyż na piechotę. PTTK zabiera tarnowian w Góry Świętokrzyskie

Nowy plan dla Tarnowa porządkuje zabudowę i wyznacza tereny rozwoju
Przydatne dane teleadresowe
- Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Osób Doznających Przemocy Domowej - kontakt i pomoc
- Dom Pomocy Społecznej w Nowodworzu - kontakt, przyjęcie, opieka i dojazd
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie - kontakt, godziny, zapis na diagnozę
- Prokuratura Okręgowa w Tarnowie - kontakt, godziny, zawiadomienie o przestępstwie
- Straż Miejska w Tarnowie - kontakt, zgłoszenia, mandaty
- Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie - kontakt, oferta, zapisy
