LEGO Super Heroes i zabawki z superbohaterami - twórcza zabawa bez prądu?

Obecnie panuje pogląd, że dzieci nie umieją bawić się zabawkami, a do rozrywki potrzebują rzeczywistości cyfrowej. Z tego powodu kupno prezentu na różne okazje dla nastolatka staje się dla wielu dorosłych ze starszego pokolenia wyzwaniem nie do pokonania. Jednak, jak się okazuje, nie jest to do końca pogląd zgodny z rzeczywistością, czego wyraźnym dowodem jest wciąż rosnące wśród młodzieży zainteresowanie zabawkami z serii o superbohaterach.

Fenomen zabawek z superbohaterami

Superbohaterowie, czyli Super Heroes, wywodzą się przede wszystkim z komiksów dwóch słynnych wydawnictw amerykańskich: DC Comics oraz Marvel. Te ikony popkultury bawią kolejne pokolenia dzieci od lat 40 poprzedniego stulecia, a dla dorosłych są miłym wspomnieniem dzieciństwa.

Do kanonu postaci o nadludzkich zdolnościach należy Spider Man, Kapitan Ameryka, Iron Man lub Batman, a także Hulk lub Avengersi. Świat Super Heroes oparty jest na odwiecznej walce dobra ze złem, uniwersum pełne jest także złych antybohaterów, którzy nie wzbudzają sympatii odbiorców. Dzięki wykorzystaniu tej prostej konstrukcji świat Marvela i DC Comics wykreował zapotrzebowanie na liczne zabawki dla dzieci, którymi mogą oni bawić się w super bohaterów, a jednocześnie rozwijać swoje zmysły i wyobraźnię.

Nieśmiertelne klocki

Bardzo dużą popularnością cieszą się wśród dzieci, ale także wśród dorosłych, zestawy klocków LEGO Super Heroes. Klocki LEGO to marka sama w sobie. Ich ponadczasowy charakter polega na rozwijaniu kreatywności u dzieci na każdym etapie rozwoju. Możliwość wielokrotnego przebudowywania konstrukcji oraz liczne zestawy kolekcjonerskie, z których można zbudować realny świat komiksowych postaci, powoduje, że dzieci potrafią wniknąć w niego na długo.

Puzzle Super Heroes

Puzzle to układanki obrazkowe, które są zróżnicowane pod kątem poziomu trudności. Dlatego układanki te można dobrać do każdej grupy wiekowej dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Liczne zestawy puzzli z postaciami Marvela to bardzo dobry pomysł na prezent dla pasjonatów gatunku. Dodatkowo wpłynie ona na rozwój spostrzegawczości u użytkowników.

Układanie puzzli z Super Heroes to czynność, która pomoże nawiązać relacje między rodzicami i dziećmi. Zabawa sprawi z pewnością wiele radości całej rodzinie.

Wśród dostępnych gadżetów związanych z logiem Super Bohaterów odnaleźć także można gry karciane, figurki postaci i pojazdów. Zaletą tych produktów jest ich analogowość, a zabawa nimi to pole do rozwinięcia wyobraźni.