Bajki dla dorosłych? Tak! Poznaj najlepsze

Seriale animowane, nierzadko określane mianem bajek, nie są przeznaczone jedynie dla najmłodszych widzów. Wiele z nich skierowanych jest do osób dorosłych, gdyż poruszają niełatwe tematy, przepełnione są ironicznymi żartami bądź zawierają nieodpowiednie dla dzieci słowa. Stanowią one świetną formę rozrywki dla dorosłych – wybór odpowiedniego serialu nie jest jednak łatwy, dlatego postanowiliśmy przygotować wpis prezentujący najlepsze bajki dla dorosłych.

Daria

Główna bohaterka serialu oryginalnie emitowanego w MTV na przełomie lat 1997-2022, Daria stała się uosobieniem cynizmu i sarkazmu. To uczennica szkoły średniej, która jest swego rodzaju wyrzutkiem – otoczona sportowcami i cheerleaderkami, dziewczyna wyśmiewa powierzchowność amerykańskiego systemu edukacji oraz popkultury. Bohaterka pokazuje, że niekiedy lepiej być świadomym, cynicznym krytykiem otaczającego nas świata, aniżeli beztroskim ignorantem szarej rzeczywistości.

BoJack Horseman

Czarna komedia przedstawiająca życie BoJacka Horsemana podbiła serca milionów widzów. Rozgrywa się ona w świecie, w którym antropomorficzne zwierzęta oraz ludzie żyją razem. Główny bohater to niegdyś ceniona hollywoodzka gwiazda – obecnie jednak BoJack spędza swe dni na nienawidzeniu siebie i zapijaniu smutków. Serial podejmuje wiele istotnych problemów, z którymi niejeden widz może się identyfikować – w każdej z postaci wiele osób może zobaczyć ułamek siebie.

Serial animowany stanowi swego rodzaju kpinę z show-biznesu. Prezentuje on, jak wyalienowani mogą być ludzie, którzy otaczają się fasadą sławy… co nierzadko prowadzi do tragicznego zakończenia.

Rick i Morty

Jednym z najbardziej pomysłowych seriali animowanych jest z pewnością Rick i Morty! Cała historia skupia się wokół Morty’ego posiadającego zaburzenia związane z uczeniem się oraz jego dziadka – szalonego naukowca, który jest zadufany w sobie. Rick podróżuje przez różne wszechświaty oraz wymiary, powodując kolejne katastrofy.

Opowieść próbuje ukazać absurd istnienia – prezentuje przetrwanie ludzi jako próby zapisania poznawanych przez nich znaczeń oraz ideologii, aby przetrwać w społeczeństwie jako zbiorowy byt. Rick i Morty to pozycja odpowiednia dla osób, które pragną kwestionować autentyczność życia i towarzyszyć głównym bohaterom w niezwykle interesujących wyprawach.

Masz ochotę na więcej seriali dla dorosłych? Poznaj najlepsze z nich: https://serialowy.pl/rankingi/seriale-animowane-dla-doroslych-2-3346/!

Animals.

Serial animowany Animals. emitowany przez HBO to zdecydowanie seria warta uwagi. Każdy odcinek przedstawia inną historię, której bohaterami są różne typy zwierząt reprezentujące pewne kategorie nowojorczyków. Co ciekawe, pojawiają się również ludzkie postacie, takie jak m.in. skorumpowany burmistrz – mają one pokazać, jak żałosne są pewne ludzkie zachowania z perspektywy innych stworzeń… nawet jeśli nierzadko zwierzęta te nie podejmują ani trochę lepszych wyborów.

Simpsonowie

The Simpsons to seria, która zainteresowała miliony widzów w wielu zakątkach świata. Podczas seansu możemy śledzić losy tytułowej rodziny. Cała produkcja to satyra na amerykańską kulturę oraz narodowy etos Stanów Zjednoczonych, zwany american dream. Twórcy poruszyli niezwykle szeroki zakres tematów – od rodzinnych potyczek, aż po politykę – aby krytykować absurdalne rzeczy, które dzieją się dookoła.

Pora na przygodę!

Akcja tego serialu rozgrywa się w zaczarowanej Krainie Ooo – miejscu przepełnionym magią, gdzie poznajemy chłopca Finna oraz jego magicznego psa Jake’a potrafiącego zmieniać kształty. Na postapokaliptycznej Ziemi bohaterowie doświadczają wyjątkowych przygód, podczas których spotykają mieszkańców krainy oraz ratują z opresji księżniczki. To niezaprzeczalnie jeden z najbardziej surrealistycznych seriali animowanych, jakie kiedykolwiek zostały stworzone!

Zwyczajny serial

Zwyczajny serial skupia się na życiu dwóch przyjaciół: niebieskiej sójki Mardocheusza i szopa o imieniu Rigby. Chociaż to zwyczajny duet, spotyka ich wiele niezwyczajnych przygód! Wszystko spowodowane jest ich niechęcią do pracy w parku – wymigują się od swych obowiązków, dlatego każdego dnia znajdują się w kolejnych tarapatach.

Możemy wyróżnić wiele dobrych seriali animowanych, które są przeznaczone dla dorosłych – te przedstawione powyżej to tylko niektóre z nich! A jakie serie należą do Waszych ulubieńców?