W Amfiteatrze Letnim w Tarnowie odbył się wczoraj siódmy już - z cyklu dwudziestu jeden -wakacyjny turniej szachowy. Rywalizowało w nim 44 zawodniczek i zawodników, w gronie których najlepszy okazał się Jakub Wąs.

Turniej szachowy w Amfiteatrze Letnim

Dla dwudziestoletniego szachisty MSKS Gambit Tarnowiec był to drugi triumf w tegorocznym wakacyjnym cyklu, wcześniej zwyciężył bowiem w zawodach odbywających się w pierwszą sobotę lipca. We wczorajszym turnieju Jakub Wąs zdobył w siedmiu rundach 6 punktów. Na jego dorobek złożyło się sześć zwycięstw oraz porażka z doświadczonym, 65-letnim Jerzym Wielgusem z PUKS Karolina Tarnów.

Drugie miejsce zajął Marcin Małochleb z UKS Lisek Lisia Góra – 6 pkt. Na pozycjach od trzeciej do szóstej sklasyfikowani zostali natomiast: zwycięzca dwóch tegorocznych turniejów, Jakub Lenart (UKS Lisek Lisia Góra), Andrzej Kawula (PUKS Karolina Tarnów) – po 5.5 pkt. oraz Jerzy Wielgus i Emilia Pawlak (KKSz Kraków) – po 5 pkt.

Letnie turnieje w amfiteatrze przy ul. Kopernika rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund – system ten oznacza, że nikt nie odpada, stąd też każdy ze startujących rozgrywa siedem partii - w tempie piętnastu minut na partię. Udział w nich wziąć może każdy szachista, niezależnie od wieku i posiadanej kategorii szachowej, a od startujących nie jest pobierana opłata wpisowa.

Najbliższy turniej z tego cyklu rozegrany zostanie w sobotę, 16 lipca o godz. 10.