Zgodnie z oczekiwaniami, rozegrany wczoraj w Częstochowie, czwarty, ostatni turniej ćwierćfinałowy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu zdominowany został przez gospodarzy. Ekipa Unii Tarnów zajęła w nim czwarte miejsce, na takiej samej pozycji kończąc rywalizację w ćwierćfinale.

Zawody żużlowe na torze w Tarnowie

Zawodnicy Włókniarza zdobyli wczoraj aż 58 punktów. Komplet pięciu zwycięstw zanotowali: Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki i Kajetan Kupiec. Jedynym miejscowym żużlowcem, który musiał uznać wyższość któregoś z rywali był natomiast Franciszek Karczewski, który w biegu dziesiątym przegrał z Marcelem Studzińskim i Dawidem Rempałą.

Z dwucyfrowym dorobkiem – tyle że w sześciu startach - zakończyli wczorajsze zawody również dwaj zawodnicy Falubazu Zielona Góra: wspomniany już Dawid Rempała oraz Fabian Ragus. Mimo słabszej postawy trzeciego z zielonogórzan, Kacpra Rychlińskiego, wystarczyło to ekipie z Zielonej Góry do zajęcia drugiego miejsca we wczorajszym turnieju i w całym cyklu zawodów ćwierćfinałowych.

Tarnowianie ośmiokrotnie mijali linię mety na ostatniej pozycji, w pozostałych dziesięciu biegach zdobywając 14 punktów. Wywalczyli przy tym cztery drugie miejsca, dwukrotnie udało się to Piotrowi Świerczowi i dwukrotnie Eberowi Ampugnaniemu.

Wyniki:

1. Włókniarz Częstochowa 58 pkt. – Jakub Miśkowiak 15 (3,3,3,3,3), Mateusz Świdnicki 15 (3,3,3,3,3), Franciszek Karczewski 13 (3,3,1,3,3), Kajetan Kupiec 15 (3,3,3,3,3)

2. Falubaz Zielona Góra 25 pkt. – Kacper Rychliński 2 (0,1,1,0,0,d), Fabian Ragus 11 (2,2,1,2,2,2), Dawid Rempała 12 (2,2,2,2,2,2), Nile Tufft ns

3. Ultrapur Start Gniezno 22 pkt. – Marcel Studziński 9 (1,2,3,2,1), Jędrzej Chmura 2 (1,-,u,0,1), Szymon Szwacher 4 (0,1,1,0,2), Mikołaj Czapla 7 (2,1,1,2,1), Kacper Grzelak 0 (w)

4. Unia Tarnów 14 pkt. – Piotr Świercz 6 (1,0,2,2,1,0), Mateusz Gzyl 3 (1,0,0,0,1,1), Eber Ampugnani 5 (0,2,0,1,2,0), Roman Kapustin ns

Awans do półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów uzyskały drużyny Włókniarza – 16 pkt. i Falubazu – 10 pkt. Trzecie miejsce zajął Ultrapur Start – 8 pkt., a czwarte Unia – 6 pkt.