UM Tarnów: Legimi dla dzieci z Ukrainy

1 min czytania

Na aplikacji Legimi dostępnych jest dziewięć darmowych audiobooków przygotowanych dla naszych młodych sąsiadów z Ukrainy. Ich autorkami są: Magdalena Gruca, Dominika Gałka i Anna Jurczyńska.

Zadaniem książeczek jest oswajanie stresujących sytuacji i emocji towarzyszących na co dzień najmłodszym imigrantom. Projekt powstał dzięki zaangażowaniu uchodźczyń. Książki zostały bowiem przeczytane przez Ukrainki, które uciekły z obszarów objętych wojną i tymczasowo mieszkają w Rzeszowie lub jego okolicach. Są wśród nich nauczycielki, tłumaczki, działaczki kulturalne, dziennikarki radiowe czy przedstawicielki biur promocji miasta. Nagrania zrealizowane zostały we współpracy z Estradą Rzeszowską, a licencji na wykorzystanie tekstów udzieliło Wydawnictwo Fenek.

Książek można odsłuchać bezpłatnie, zakładając konto i pobierając darmową aplikację Legimi ze sklepów AppStore i Google Play oraz w ramach abonamentu bibliotecznego. Ponieważ są to książki darmowe, na półkę użytkownika dodać można je wyłącznie przez stronę www.legimi.pl , po zalogowaniu na konto.

Linki do kolekcji oraz do poszczególnych tytułów dostępne są na stronie: https://www.biblioteka.tarnow.pl/ogloszenia/legimi-dla-najmlodszych-z-ukrainy .

Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Legimi-dla-dzieci-z-Ukrainy

Autor: krystian