W przedostatnim w tym sezonie domowym meczu południowej grupy pierwszej ligi futsalu, Unia Tarnów zmierzyła się w hali tarnowskiej Akademii Nauk Stosowanych z Sośnicą Gliwice. Gospodarze przegrali 3-4 (3-3) i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek klasyfikowani są na siódmej pozycji.

Lublin fot. artur gawle_015.jpg" alt="Futsalista Unii Tarnów" height="auto " width="auto " />

Początek spotkania zapowiadał spore emocje. Na bramkę zdobytą w 2 min przez Marcina Kiełpińskiego, celnym strzałem w 3 min odpowiedział bowiem Konrad Podobiński. Kolejne minuty należały do gości, którzy po trafieniach Michała Hyżego (8 min) oraz Pawła Barańskiego (11 min) prowadzili 3-1. Na przerwę oba zespoły zeszły jednak przy wyniku 3-3. W 15 min kontaktowego gola zdobył bowiem Piotr Jodłowski, a trzy minuty później do remisu doprowadził Mateusz Mroczka.

Po zmianie stron padła jedna tylko bramka. W 35 min strzelił ją ten, który otworzył wynik spotkania, czyli Marcin Kiełpiński. Dzięki tej wygranej, gliwiczanie liczą się jeszcze w walce o drugą pozycję, dającą prawo gry w barażach o miejsce w Statscore Futsal Ekstraklasie

Unia: Jakub Wałach – Mateusz Mroczka 1, Konrad Podobiński 1, Damian Chudyba, Konrad Stańczyk oraz Adrian Zachara, Michał Nosek – Piotr Jodłowski 1, Konrad Fryś, Piotr Łazarz.