Ze zmiennym szczęściem walczyły w ostatnich dniach na wyjazdach nasze zespoły występujące w ligach piłkarskich i futsalowych. Piłkarki Tarnovii wróciły bez punktów z Bydgoszczy, natomiast futsaliści Unii Tarnów pewnie pokonali Futsal Nowiny.

Mecz pierwszej ligi futsalu: Unia Tarnów - Futsal Nowiny

W pierwszym meczu rundy wiosennej ekstraligi piłki nożnej kobiet, prowadzona przez trenera Janusza Kubonia, „jedenastka” Tarnovii zagrała na wyjeździe z Sportis KKP Bydgoszcz. Pierwsza bramka padła w 19 min, a autorką samobójczego trafienia była Aniela Drwal. Jak się okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Po zmianie stron, tarnowska bramkarka, Magdalena Syrek skapitulowała jeszcze dwukrotnie. W 56 min pokonała ją Paulina Oleksiak, a w 75 min wynik spotkania na 3-0 (1-0) dla ekipy z Bydgoszczy ustaliła Aleksandra Witczak. Porażka ta zepchnęła tarnowianki na jedenaste, spadkowe, miejsce w tabeli.

Tarnovia: Magdalena Syrek – Zofia Porada, Karolina Piwowarczyk, Paulina Wałaszek (65 Aleksandra Skrzyniarz), Gabriela Kusion, Katarzyna Trytek (89 Gabriela Michałek), Gabriela Krawczyk (85 Natalia Wzorek), Kornelia Dudziak, Gabriela Gębica, Aniela Drwal, Katarzyna Białoszewska.

***

Znacznie więcej powodów do zadowolenia mają pierwszoligowi futsaliści Unii Tarnów. Podopieczni trenera Jakuba Drwala pokonując na wyjeździe 8-3 (0-2) Futsal Nowiny przerwali serię tegorocznych porażek, odnosząc pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

Gospodarze objęli prowadzenie w 6 min po samobójczym trafieniu Konrada Podobińskiego. Wynik do przerwy ustalił natomiast w 19 min Dominik Szymkiewicz.

Pobyt w szatni zdecydowanie lepiej podziałał na futsalistów Unii. Po wznowieniu gry w drugiej połowie, w ciągu niespełna sześciu minut zdobyli oni cztery bramki i po strzałach Mateusza Mroczki (21 min), Filipa Świderskiego (22 min), Mateusza Waryłkiewicza (24 min) oraz Sebastiana Kozy (26 min) objęli prowadzenie 4-2. W 26 min kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył wprawdzie Dominik Szymkiewicz, kolejne trzy trafienia były jednak dziełem zawodników Unii. W 28 i 35 min na listę strzelców wpisał się Mateusz Waryłkiewicz, a w 37 min miejscowego bramkarza pokonał Robert Ślęczka. Wynik meczu ustalił w 38 min Igor Podsiadły, kierując piłkę do swojej bramki.

Ponieważ wynik meczu przegranego 2-10 meczu „Jaskółek” z AZS UŚ Katowice zweryfikowany został jako walkower 5-0 dla Unii (w zespole z Katowic wystąpiła zbyt mała liczba młodzieżowców), tarnowianie z dorobkiem 23 punktów zajmują obecnie ósme miejsce w tabeli.

Unia: Michał Nosek – Mateusz Waryłkiewicz 3, Mateusz Mroczka 1, Filip Świderski 1, Konrad Podobiński oraz Adrian Zachara – Sebastian Koza 1, Robert Ślęczka 1, Damian Chudyba, Konrad Fryś, Piotr Jodłowski, Piotr Łazarz.