UM Tarnów: W Tarnowie o awans do czołowej szesnastki
Od najbliższego piątku do niedzieli, w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie rozgrywany będzie turniej 1/16 finału Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Oprócz gospodarzy, trenowanej przez Szczepana Greczyńskiego siódemki” MKS Pałac Młodzieży Tarnów, zagrają w nim: Vive I Kielce, Gwardia I Opole oraz Stal Mielec.
Tarnowianie, prawo organizacji turnieju zapewnili sobie zdobywając tytuł mistrzów Małopolski. Pałac wywalczył go, wygrywając wszystkie osiem spotkań i notując bilans bramkowy 312-204 (oznacza to, że w każdym meczu tarnowianie zdobywali średnio 13.5 bramki więcej od rywala).
Bez straty punktu zakończyła rozgrywki również pierwsza drużyna Vive Kielce, która w lidze świętokrzyskiej rozstrzygnęła na swoją korzyść wszystkie dwanaście spotkań.
Ekipa z Mielca zajęła w rozgrywkach ligi podkarpackiej drugie miejsce, notując sześć zwycięstw i dwie porażki. Pogromcami mielczan dwukrotnie okazali się szczypiorniści Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl.
Gwardia I Opole zapewniła sobie natomiast drugą lokatę w lidze opolskiej, ustępując pola swym kolegom z drugiej drużyny. Oba bratobójcze” pojedynki zakończyły się wygranymi Gwardii II, w pozostałych czterech meczach, ekipa Gwardii I zdobyła komplet punktów.
Awans do 1/8 finału uzyskają dwie najlepsze drużyny.
Harmonogram turnieju
Godz. 16 Vive I Kielce Gwardia I Opole
Godz. 18 MKS Pałac Młodzieży Tarnów Stal Mielec
Godz. 10 Stal Mielec Vive I Kielce
Godz. 12 MKS Pałac Młodzieży Tarnów Gwardia I Opole
Godz. 10 Gwardia I Opole Stal Mielec
Godz. 12 MKS Pałac Młodzieży Tarnów Vive I Kielce
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Sport/W-Tarnowie-o-awans-do-czolowej-szesnastki2
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 30:27 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – ważne zwycięstwo gospodarzy w 22. kolejce](/images/mecz/thumbnails/handball-palac-tarnow-cmc-virtu-viret-zawiercie-11042026-3027.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 30:27 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – ważne zwycięstwo gospodarzy w 22. kolejce

Szlacheckie archiwa wracają do Tarnowa na wykład o rodzinnych tropach

Tarnów jedzie na derby bez stawki, ale z rachunkiem za pierwsze spotkanie

Animacja wraca do Kina Millenium z dwoma wieczorami pełnymi krótkich filmów

Biblioteka zamieni sobotę w lekcję o planecie i recyklingu

Czereśnie zagrają w Marzeniu koncert, który dzieci współtworzą

Przedszkolaki z PP nr 15 wchodzą do biblioteki na Krzyskiej

Tarnów wchodzi w weekend pełen sztuki, teatru i sportowych emocji

Tarnowskie drużyny wchodzą w weekend pełen derbów i meczów o sześć punktów

Tarnów z nowym klubem książki - Filia nr 9 otwiera literackie czwartki

Tarnowska biblioteka zamienia sobotę w zieloną zabawę dla dzieci

Bajkowa róża w Tarnowie - dzieci zamienią bibliotekę w ogród opowieści

W Tarnowie historia chrztu Polski spotka się z opowieścią o początkach miasta

