Sposoby na sprytne wykorzystanie gazetek promocyjnych

Problemem osób, które regularnie wydają za dużo jest brak przygotowania do zakupów. Przygotowanie polega na zastanowieniu się, które produkty są nam niezbędne, a następnie stworzeniu listy zakupów. Przy planowaniu zakupów przydatne okazują się gazetki promocyjne, dzięki którym znajdziemy inspirację, a także okazyjne ceny.

Gazetki promocyjne – jak mogą nam pomóc

Gazetki promocyjne są jedną z chętniej wybieranych forma reklamy sklepów, gdyż potencjalni klienci chętnie je czytają. Duże sklepy wydają własne materiały promocyjne raz, a niekiedy nawet kilka razy w tygodniu. Od czasu do czasu pojawiają się także materiały okazjonalne – wydawane na przykład z okazji świąt. Gazetki są całkowicie bezpłatne – możemy otrzymać je w sklepie, a także zapoznać się z nimi w internecie (ze względu na rosnącą świadomość ekologiczną gazetki promocyjne online stają się coraz bardziej popularne).

Nie da się ukryć, że specjaliści od marketingu tworzą gazetki promocyjne, żeby więcej zarobić. Pomimo to przeciętny konsument może dzięki nim zaoszczędzić. Warunkiem jest jednak korzystanie z materiałów promocyjnych z głową.

Osoby, które nigdy dotąd nie korzystały z gazetek promocyjnych powinny na początku porównywać materiały różnych sieci, żeby zorientować się, które z nich mają najbardziej atrakcyjne promocje. Dzięki gazetce promocyjnej możemy zdecydować, w którym sklepie i kiedy zrobić zakupy.

Na co zwracać uwagę podczas korzystania z gazetki promocyjnej?

Musimy zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie gazetki promocyjne są warte uwagi. Zdarza się, że sklep traktuje gazetkę jedynie jako formę promocji i wcale nie zamieszcza w niej produktów w okazyjnych cenach. Gazetka jest w tym przypadku formą prezentacji części asortymentu. Z perspektywy klienta, który chce zaoszczędzić jest ona bezużyteczna.

Żeby stwierdzić, czy dana gazetka jest naprawdę warta uwagi, powinniśmy orientować się jakie są ceny produktów, po które sięgamy najczęściej. Wówczas niemal natychmiast zauważymy najlepsze promocje. Jeżeli stwierdzimy, że w konkretnych materiałach promocyjnych pojawiają się minimalne obniżki cenowe – nie traćmy czasu na ich czytanie. Dobrą praktyką jest porównywanie gazetek różnych sklepów.

Jak oszczędzać z gazetką promocyjną?

Żeby zacząć oszczędzać z gazetkami promocyjnymi powinniśmy wiedzieć jakie produkty chcemy kupić. Jeżeli zauważymy, że są one dostępne w bardzo atrakcyjnej promocji, jak najbardziej możemy zdecydować się na ich zakup. W gazetkach promocyjnych popularnych sklepów można znaleźć oferty zniżki przy zakupie kilku produktów. Warto skorzystać z takiej promocji, jeżeli w naszym mieszkaniu znajduje się dość miejsca na zapasy (na przykład dodatkowe kilka kilogramów cukru). Pamiętajmy jednak, żeby nigdy nie kupować dużej ilości żywności charakteryzującej się krótkim terminem przydatności do spożycia (chyba, że mamy pewność, że zużyjemy ją natychmiast).

Ważne jest także, żeby zapoznać się z gazetką promocyjną w domu. Nie ma to większego sensu, kiedy już jesteśmy w sklepie- no chyba że korzystamy z gazetek promocyjnych online jak np. egazetka.com