UM Tarnów: Teatr na żywo, ale w internecie
-Po raz pierwszy, choć mamy nadzieję, że ostatni, zapraszamy na premierę streamingowaną online mówił podczas konferencji premiery Po co jest noc, czyli rzeczy na głosy, gitarę i oddech na podstawie utworów Edwarda Stachury” dyrektor tarnowskiego teatru Rafał Balawejder. To nietypowe zdarzenie będzie dostępnie jedynie w najbliższą sobotę. Rozpocznie się o godzinie 19 na youtubowym kanale teatru oraz na ich fanpageu facebookowym.
Spektakl Po co jest noc…” to konfrontacja trzech różnych pokoleniowo spojrzeń, dla których Stachura ma być autorytetem. To nie jest spektakl biograficzny o Stachurze, on jest tylko siłą przewodnią, czymś, co nadaje nam kierunek. Nie ma tutaj klasycznej dramaturgii, ale za to jest motyw miłości i samotności, życia i śmierci, czyli wszystko to, co jest ważne mówił reżyser, Ireneusz Pastuszak.
Ze znanych utworów polskiego pisarza będzie tylko jedna piosenka Życie to nie teatr”, pozostałe 10 to mało popularne teksty, do których muzykę stworzył Arkadiusz Boryczko.
Spektakl będzie dostępny tylko podczas streamingu online. Nie pozostaną jego żadne kopie. Liczymy na to, że teatry zostaną w końcu otworzone, że będzie można przyjść i usłyszeć na żywo chociaż muzykę dodaje dyrektor teatru.
Adaptację spektaklu przygotowali Jerzy Pilch i Ireneusz Pastuszak, wyreżyserował go Ireneusz Pastuszak. Scenografem została Leona Iwańska a muzykę skomponował Arkadiusz Boryczka. Pod swoje skrzydła multimedia wziął Jerzy Pilch wraz z Andrzejem Szypułą, a suflerką została Krystyna Fudyma.
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Kultura/Teatr-na-zywo-ale-w-internecie
Ostatnie Artykuły

Przedszkolaki wchodzą do biblioteki - Tarnów szykuje małą książkową przygodę

W Tarnowie padły mocne słowa o przyszłości munduru i sztucznej inteligencji

Półkolonie w Tarnowie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zostało mało czasu na dokumenty

Tarnowskie maszkarony wyjdą na ulice. Ruszył konkurs z finałem na rynku

Źle się poczuła pod Wojniczem - auto wpadło w rów melioracyjny

Ostatni dzwonek w Juniorze Biznesu. Tarnowskie projekty czekają na głosy

Setki autografów w jednym miejscu. Prywatny zbiór trafi do galerii

Pierwszy taki turniej w Arenie Jaskółka. Tarnów zobaczy akrobatykę sportową

Laureatka z Ciężkowic wywalczyła pierwsze miejsce w policyjnym konkursie

Tarnowskie Centrum Kultury robi majową przerwę na jeden dzień

Tarnów wchodzi w erę AI - między ciekawością a realną zmianą

Łucznicy mierzyli się z pogodą. Tarnów otworzył sezon 3D

Przy SP 23 zniknie stary asfalt – boiska dostaną nowe życie

