Przez dwa dni w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie rozgrywane były eliminacyjne turnieje „Kinder Joy of Moving 2020” w minisiatkówce dziewcząt w kategorii dwójek. Awans do finału zapewniły sobie dwie z czterech drużyn UKS Jedynka Tarnów.

Turniej minisiatkówki dwójek

Na starcie eliminacji stanęły 24 zespoły złożone z uczennic klasy czwartej szkoły podstawowej. Oba turnieje zakończyły się sukcesem ekipy Prądniczanki I Kraków, która z dorobkiem 200 punktów zajęła tym samym pierwsze miejsce w zawodach. Drugą pozycję wywalczył zespół MKS MOS I Wieliczka, a trzecią – Setbol I Oświęcim - po 175 pkt.

Z czterech tarnowskich „dwójek”, najlepiej spisał się drugi zespół UKS Jedynka w składzie: Aleksandra Harnowska, Natalia Szczurek. W czwartek zajął on szóste miejsce, w piątek sklasyfikowany został na ósmej pozycji, co w łącznej klasyfikacji dało mu szóste miejsce w zawodach – 156 pkt.

Awans do finału zapewniła sobie także pierwsza drużyna UKS Jedynka Tarnów (Inga Jarząb, Karolina Wątroba, Emilia Woźniak). Do dziesiątego miejsca w pierwszym turnieju, dorzuciła ona trzynastą lokatę w drugim, co dało jej jedenastą pozycję w łącznej klasyfikacji – 147 pkt.

Ekipa UKS Jedynka IV Tarnów zakończyła rywalizację na osiemnastej pozycji – 138 pkt. (ostatnia drużyna, która wywalczyła awans zdobyła 139 pkt.), a trzeci zespół UKS Jedynka uplasował się na dwudziestym miejscu – 132 pkt.

Turniej finałowy rozegrany zostanie w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie już jutro. Początek dwójkowych zmagań pod siatką o godz. 9.