W rozegranym w niedzielę, w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji meczu „na szczycie” małopolsko-świętokrzyskiej grupy drugiej ligi Polskiej Ligi Futsalu, Unia Tarnów przegrała 2-6 (0-4) z AZS UEK Kraków. Była to pierwsza w tym sezonie porażka naszej drużyny.

Początkowe minuty wczorajszego spotkania oba zespoły przeznaczyły na badanie swoich możliwości, druga część pierwszej połowy należała jednak zdecydowanie do „akademików”. Krakowianie objęli prowadzenie w 13 min po strzale Jakuba Mączyńskiego. W 15 i 16 min na listę strzelców wpisał się Tomasz Bieda, a wynik do przerwy ustalił w 19 min Daniel Bukalski.

Ten sam zawodnik otworzył w 23 min wynik drugiej połowy, minutę później po strzale Marcina Gajewskiego zespół z Krakowa prowadził natomiast 6-0. Tarnowianie pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 31 min po strzale Konrada Frysia. Minutę później wynik meczu ustalił grający trener tarnowskiego zespołu, Kamil Pawlak.

Unia: Oskar Kwiek – Kamil Pawlak 1, Jacek Malisz, Dominik Wardzała, Kacper Ostrowski oraz Dominik Strzelecki – Konrad Fryś 1, Adrian Pasek, Kamil Tyrka.

W innych meczach: GKS Ekom Invex Remedium II Nowiny – Sparta Spytkowice 2-2, UKS FA Futsal Pińczów – BSF Busko Zdrój 10-3.

Klasyfikacja po ośmiu kolejkach: 1. Unia Tarnów – 19 pkt., 2. AZS UEK Kraków – 16 pkt. (w siedmiu meczach), 3. UKS FA Futsal Pińczów – 13 pkt., 4. BSF Busko-Zdrój – 9 pkt., 5. GKS Ekom Invex Remedium II Nowiny – 5 pkt. (w siedmiu meczach), 6. Sparta Spytkowice – 4 pkt.