W drugim meczu finału „B” drugiej ligi koszykówki kobiet region południe, ekipa MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w hali przy ul. Gumniskiej z RKK AZS Racibórz. Podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka nie dały rywalkom żadnych szans, zwyciężając 89-50 (25-12, 25-12, 25-17, 14-9).

Początek spotkania należał do koszykarek z Raciborza. Po dwóch trafieniach Wiktorii Grzegorzek przyjezdne prowadziły w 1 min 4-0. W odpowiedzi za trzy punkty trafiła wprawdzie Paulina Liszka, ale w 4 min po akcji Laury Cichy było 3-8. Od tej pory na boisku dominowały już tarnowianki, a przyjezdne na kolejne punkty z gry czekać musiały do 12 min. W 6 min po dwóch rzutach wolnych Magdaleny Ruty, Pałac prowadził 12-8, a na minutę przed końcem pierwszej kwarty, Agata Mojek powiększyła przewagę naszego zespołu do dwunastu punktów (23-11).

Po minucie gry w drugiej „ćwiartce” i rzutach Magdaleny Maksymowicz oraz Pauliny Liszki gospodynie prowadziły już 29-12. W 13 min na tablicy pojawił się wprawdzie rezultat 29-16, ale dwie minuty później po ośmiu z rzędu punktach Magdaleny Ruty było 37-16. W 16 min zrobiło się wprawdzie 39-22, kolejne trafienia Magdaleny Ruty oraz punkty Kingi Jaworskiej i Julii Świętochowskiej, powiększyły jednak dzielący oba zespoły dystans do blisko trzydziestu punktów (50-22 w 20 min).

Druga połowa rozpoczęła się od strzeleckiego pojedynku Patrycji Rogalskiej i Anety Bolek, po zakończeniu którego notowano wynik 54-28. W kolejnych minutach nieznaczną przewagę osiągnęły przyjezdne, stąd też w 24 min było 57-34. Dwie minuty później po rzucie Patrycji Rogalskiej ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrywała 63-34, w 28 min na tablicy pojawił się natomiast wynik 67-41. Trzypunktowa akcja Patrycji Rogalskiej, dwa rzuty wolne Magdaleny Maksymowicz oraz „trójka” Pauliny Liszki, spowodowały jednak, że po trzydziestu minutach Pałac prowadził 75-41.

Początek ostatniej kwarty należał do koszykarek z Raciborza (75-46 w 31 min). W rewanżu tarnowianki zdobyły jednak dziesięć punktów z rzędu i w 33 min po rzucie za trzy punkty Julii Świętochowskiej wygrywały 85-46. W końcówce spotkania koszykarki obu zespołów miały spore problemy z powiększeniem dorobku punktowego i ostatnie siedem minut sobotniego meczu zakończyło się wynikiem 4-4.

MKS PM: Magdalena Ruta 23 (1x3), Paulina Liszka 21 (3x3), Patrycja Rogalska 21 (1x3), Magdalena Maksymowicz 7 (1x3), Julia Świętochowska 7 (1x3), Barbara Śmiertka 3, Kinga Jaworska 2, Kornelia Jaworska 2, Agata Mojek 2, Katarzyna Śmiertka 1, Julia Węglarz 0.