Zakończyła się pierwsza runda spotkań Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Jej mistrzem została ekipa Hetman Killer’s, która na półmetku poszczycić może się dorobkiem czterech zwycięstw i jednej tylko porażki.

W spotkaniu otwierającym ostatnią kolejkę pierwszej rundy na boisku hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach zmierzyły się Hetman Killer’s oraz Silni i Wysportowani, czyli zespoły mające po czterech kolejkach po trzy zwycięstwa. W pierwszej połowie o siedem punktów skuteczniejsi okazali się koszykarze Hetman Killer’s. W drugiej połowie gra była znacznie bardziej wyrównana, gracze Hetman Killer’s nie pozwolili jednak odebrać sobie wypracowanej do przerwy przewagi i to oni świętować mogli czwartą w tej edycji wygraną.

Bez zwycięstwa zakończyła pierwszą rundę ekipa Sharks, która w drugim sobotnim spotkaniu zmierzyła się ze Zdrowym Projektem. Pojedynek ten miał wyrównany przebieg. W obu połowach nieznacznie lepsi okazali się w nim jednak koszykarze Zdrowego Projektu i to oni cieszyć mogli się z pięciopunktowego zwycięstwa, dającego im czwartą lokatę na koniec pierwszej rundy.

Ostatnim akcentem piątej kolejki spotkań TLK BIG 3 był pojedynek Pro Beauty z Damar Ciastka. Do przerwy o jeden punkt lepsza okazała się pierwsza z tych drużyn. W drugiej połowie, dzięki skutecznej grze najlepiej punktującego zawodnika piątej kolejki, Błażeja Żmudy, koszykarze „Ciastek” z nawiązką odrobili jednak te straty, odnosząc tym samym trzecie w rozgrywkach zwycięstwo.

Wyniki

Hetman Killer’s – Silni i Wysportowani 90-84 (42-35)

Hetman Killer’s: Tomasz Gębarowski 39 (1x4 i 5x3), Maciej Baran 26 (2x3), Błażej Niepsuj 13, Sebastian Pasternak 6, Tomasz Niskowski 4, Grzegorz Komendacki 2

Silni i Wysportowani: Marek Gacoń 23, Daniel Olesik 18, Paweł Trześniowski 18, Rafał Krukar 12, Marcin Ślęzak 9, Paweł Wcisło 4

MVP meczu: Tomasz Gębarowski (Hetman Killer’s)

Sharks – Zdrowy Projekt 86-91 (38-40)

Sharks:Adrian Kochanek 30 (5x3), Jarosław Leśniak 30 (6x3), Wojciech Kuraś 24, Bogusław Świtek 2, Przemysław Warzecha 0

Zdrowy Projekt: Paweł Pabian 33 (2x3), Daniel Stawarski 32 (3x3), Mateusz Piska 20 (2x3), Miłosz Stawarz 4.

MVP meczu: Daniel Stawarski (Zdrowy Projekt)

Pro Beauty – Damar Ciastka 77-80 (41-40)

Pro Beauty: Dawid Łazarz 33 (3x3), Rafał Piwowarczyk 20 (2x3), Piotr Badełek 14, Mateusz Górski 4, Krzysztof Witiak 4, Paweł Kłósek 2

Damar Ciastka: Błażej Żmuda 40 (2x3), Daniel Legieć 12, Maciej Czosnyka 10 (2x3), Jakub Gurbisz 10, Artur Sobczyk 6, Dawid Legieć 0

MVP meczu: Błażej Żmuda (Damar Ciastka)

Kolejność po pięciu rundach: 1. Hetman Killer’s – 9 pkt., 2. Silni i Wysportowani – 8 pkt. (+33), 3. Damar Ciastka – 8 pkt. (+18), 4. Zdrowy Projekt – 8 pkt. (-2), 5. Pro Beauty – 7 pkt., 6. Sharks – 5 pkt.