Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnów

Zwykli, a niezwykli ludzie, wrażliwi na ludzką krzywdę, niosą pomoc, choć wszyscy dookoła odwracają głowy, jakby to ich nie dotyczyło. Czasem wystarczy drobny gest. Wyciągnięcie ręki. Dla jednych to niewielki wysiłek, a dla będącego w potrzebie drugiego człowieka, to… niemal wszystko.

Dla starszego aspiranta Łukasza Kiełbasy dzielnicowego z komisariatu w Ciężkowicach ostatnia środa była dniem służby jak każdy inny. Po prostu dzień jak co dzień. Przed południem, jak zwykle wybrał się w teren, aby zająć się sprawami mieszkańców swojej dzielnicy. Kiedy znajdował się w centrum Ciężkowic, zauważył staruszkę, która najwyraźniej potrzebowała pomocy. Nie zwlekając ani chwili zareagował odruchowo i wraz z inną kobietą, pomógł 86-latce. Okazało się, że seniorka, która wybrała się na organizowany zwyczajowo na ciężkowickim rynku co środowy jarmark, potknęła się i wywracając dotkliwie potłukła. Mimo panującego wokół tłoku i mało sprzyjającej aury nikt z obecnych specjalnie nie kwapił się, by pomóc jej wyjść z opresji. Zareagowała dopiero znajdująca się w pobliżu mieszkanka miejscowości Kąśna i policjant. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zajęła się obrażeniami staruszki.

Pozostaje seniorce życzyć szybkiego powrotu do formy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.