Zimowe akcesoria czas wybrać - gdzie kupić najlepsze akcesoria na zimę?

Latem zakładamy na siebie o wiele mniej ubrań, niż zimą. Przewiewna sukienka lub w przypadku panów - szorty i t-shirt, to najczęściej wybierane stylizacje w tym okresie. Niestety, gdy chodzi o chłodne miesiące, to te wymagają od nas nieco bardziej przemyślanych pomysłów.

W ich trakcie musimy pamiętać przecież o wyposażeniu szafy w grube swetry, kurtki czy zimowe buty. Ma to jednak swoją dobrą stronę. Dzięki temu możemy tworzyć bowiem ciekawe, a co najważniejsze - złożone z wielu elementów zestawy. Co więcej, gdy wychodzimy z domu dużą rolę odgrywają wówczas akcesoria. Czapka na zimę, zimowe rękawiczki czy szal – to wszystko chroni nas przed chłodem, ale i składa się na naszą prezencję.

Warto zatem, byśmy zadbali o to, by dodatki tego rodzaju były jak najwyższej jakości. Nie kupujmy ich byle gdzie, bo sztuczne materiały po pierwsze nie ochronią nas przed zimnem, a po drugie – nigdy nie będą prezentować się tak, jak wełna czy skóra. Decydujmy się więc na zakupy wyłącznie - w sprawdzonych, cenionych i oferujących dobre gatunkowo akcesoria- sklepach.

Czapki męskie i czapki damskie - jakie modele okrycia głowy są aktualnie modne?

Czapki zimowe, podobnie jak wiele innych dodatków, w chłodnych miesiącach stają się niezbędne. Twierdzenie, że najwięcej ciepła „ucieka przez głowę” zostało w końcu potwierdzone. Dzięki czapkom jesteśmy w stanie zapewnić sobie komfort w trakcie mrozu lub porywistego wiatru. Jakie są aktualnie najmodniejsze modele czapek? Przekonajmy się!

Czapka zimowa w formie czapki smerfetki, to chyba aktualnie jeden z najmodniejszych modeli. Co więcej, tego rodzaju okrycie głowy kupić możemy w wersji damskiej i męskiej. Wyróżnia ją swobodny styl i nieco przedłużony materiał u góry. Idealnie komponuje się z codziennymi stylizacjami, jak i tymi nieco bardziej eleganckimi. Czapki smerfetki pasują do płaszczy, puchowych kurtek, kozaków i botków. Poza tym, wiele osób tak je polubiło, że nosi je przez cały rok. Wystarczy chłodniejszy dzień i już wzbogacają swoją stylizację modną smerfetką.

Szal czy tak zwany komin? Na co się zdecydować?

Podobnie, jak czapki, tak i szaliki w zimowych stylizacjach wydają się wręcz konieczne. Odsłonięcie szyi na dość uporczywym mrozie czy wietrze skutkuje przecież o wiele dotkliwszym odczuwaniem chłodu. Nie wspominając już o kwestiach zdrowotnych. W końcu w trakcie zimy o przeziębienie, a nawet grypę bardzo łatwo!

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych szali są jednak kominy na szyję. By najprościej wytłumaczyć ich krój, można powiedzieć, że są to szaliki zszyte swoimi końcami. Z całą pewnością akcesoria tego rodzaju są wygodniejsze w noszeniu, niż ich klasyczne odpowiedniki. Nigdy ich nie zgubimy i łatwiej będzie nam też przewiązać je dookoła szyi. Szale wymagają w końcu nieco więcej kreatywności. Nie zawsze wiadomo, jak je nosić, by odpowiednio się prezentowały. Zazwyczaj więc przerzucamy je byle jak, co później niestety jest widoczne…

Nie zapominajmy też o rękawiczkach!

Z kolei rękawiczki na zimę, to często pomijany dodatek. Wielu z nas po prostu zapomina o ich noszeniu lub wcale ich nie kupuje. A to spory błąd. Jeśli dużo czasu spędzamy bowiem na świeżym powietrzu, istnieje naprawdę spore prawdopodobieństwo, że narazimy dłonie na przemarznięcie. A gdy tak się stanie, bardzo utrudnione będzie trzymanie w ręku torebki, siatki czy prowadzenie wózka z dzieckiem. By zimowa stylizacja była kompletna musimy pamiętać więc o rękawiczkach tak, ja pamiętamy o czapce czy szalu. Ponadczasowe i zawsze modne pary, to oczywiście te ze skóry.

Czas na wybranie dodatków jesienno-zimowych zbliża się wielkimi krokami. Coraz krótsze dni, dłuższe noce i niższe temperatury powinny zmotywować nas nie tylko do skompletowania odpowiednich zestawów, ale także zadbania o własne zdrowie! A bez ochrony głowy, szyi czy dłoni - jest to po prostu niemożliwe. Do tego typu dodatków podejdźmy zatem, jak do modnych elementów garderoby, ale i rzeczy dzięki którym unikniemy przewiania czy przemarznięcia.

Produkty pokazane na zdjęciach możesz obejrzeć w sklepie Supergalanteria.pl

Zimowe akcesoria czas wybrać – gdzie kupić najlepsze akcesoria na zimę?