UM Tarnów: Ulica Katedralna - wyremontowana
Dzisiaj został oddany do użytku odcinek, który był remontowany w drugim etapie prac prowadzonych w tej części miasta. Modernizację zakończono kilka tygodni temu, jednak ze względów technologicznych dojrzewanie spoin i zabezpieczenie wierzchniej warstwy kostki na jego otwarcie trzeba było poczekać.
Remont ulicy Katedralnej był prowadzony w ramach projektu Nowe przestrzenie zdarzeń”, który zakłada przywrócenie blasku całej zabytkowej tarnowskiej Starówce.By ograniczyć niedogodności, prace są etapowane. Pierwszy obejmował remont placu Kazimierza oraz części ul. Katedralnej od Rynku do ul. Kapitulnej. Prace wykonywano na prawie 270 metrach kwadratowych jezdni i ponad 130 metrach kwadratowych chodnika. W drugim etapie wymieniono prawie 775 metrów kwadratowych jezdni i ponad 580 metrów kwadratowych chodnika. Wcześniej położono nową podbudowę pod pasem jezdnym i chodnikami.Według planów z czarnego granitu miał być odtworzony zarys bramy krakowskiej, która kiedyś prowadziła do miasta od strony zachodniej. Konserwator zabytków, na podstawie wyników prac archeologicznych, zdecydował o odstąpieniu od eksponowania zarysów tej bramy. Wykonawca na tym fragmencie musiał więc położyć taką samą nawierzchnię jaka jest na pozostałej części ulicy.Koszt remontu placu Kazimierza i ulicy Katedralnej to około trzech milionów złotych.
Projekt Nowe przestrzenie zdarzeń”, który jest dofinansowywany z funduszy unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, obejmuje między innymi remont Rynku i ulicy Krótkiej. Wcześniej, w jego ramach, zmodernizowano ulicę Kapitulną.
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Ulica-Katedralna-wyremontowana
Ostatnie Artykuły

Łukasz Maciejewski wraca z książkami, które zostają w głowie na dłużej

Ruszą zapisy na kursy pływackie. Jesienią wystartują zajęcia

Osiem medali po deszczu i błocie. Brygada Vrihedd wraca z Jaworza z tarczą

Wojtek Klich w Tarnowie. Wieczór z nazwiskiem znanym polskiej scenie

Tarnów odda hołd pierwszemu transportowi do Auschwitz

W Tarnowie nagrodzono młode pomysły. Jury wybrało najlepsze projekty

Tarnowskie chórzystki szykują muzyczny most z Singapurem

W Muzeum Diecezjalnym studenci pokazują nowe spojrzenie na dziedzictwo

Rysowanie Tarnowa pod gołym niebem. BWA otwiera letni plener

Dni Lwowa w Tarnowie przeniosą uwagę na Stanisławów

Wakacyjne wejścia za kilka złotych dla tarnowskich uczniów

Dmuchany Księżyc wraca do Tarnowa. Nauka, kino i balon w jednym weekendzie

Złote meleksy wracają na rynek. Darmowe kursy ruszają w weekendy

Dobromir wraca na wielki ekran. W Tarnowie czeka poranek dla dzieci
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach - kontakt, godziny, zgłaszanie szkód i przeprawy promowe
- Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego w Tarnowie - kontakt i godziny
- Delegatura inspektoratu ochrony środowiska w Tarnowie - kontakt i zgłoszenia
- Polska Spółka Gazownictwa w Tarnowie - kontakt i dojazd
- Sąd Rejonowy w Tarnowie - kontakt, wydziały, godziny i sprawy
- Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie - kontakt, godziny, zbiory
