Jedno dobre zdjęcie z Tarnowa może przynieść nagrody i wyróżnienia

FOT. Urząd Miasta Tarnowa
W Tarnowie nie trzeba być zawodowym fotografem, żeby stanąć do rywalizacji o dobry kadr. Konkurs „Wakacyjna przyroda” jest otwarty także dla amatorów, którzy latem wypatrzyli ciekawy fragment krajobrazu albo przyrody w mieście i jego okolicach. Prace można zgłaszać do 30 września, ale regulamin nie zostawia wiele miejsca na improwizację – liczy się tylko jedna fotografia i komplet dokumentów. Do wygrania są nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.
- W konkursie liczy się jedno zdjęcie z wakacji
- Formalności, których nie wolno pominąć przy zgłoszeniu
- IDEA TARNÓW nadaje konkursowi szerszy kontekst
W konkursie liczy się jedno zdjęcie z wakacji
Do udziału mogą się zgłosić wszyscy, którzy fotografują z pasji, także bez profesjonalnego zaplecza. Temat jest prosty, ale nie daje pełnej swobody – chodzi o fotografie przyrodnicze i krajobrazowe wykonane na terenie Tarnowa oraz w najbliższych okolicach w okresie od lipca do września. Organizator dopuszcza zarówno wersje kolorowe, jak i czarno-białe.
Ważne ograniczenie brzmi jasno – każda osoba może oddać tylko jedną pracę. Zdjęcie nie może być wcześniej publikowane, więc warto dobrze przemyśleć wybór już na etapie zgłoszenia. W takim konkursie nie wygrywa ilość, tylko jeden trafiony kadr.
Formalności, których nie wolno pominąć przy zgłoszeniu
Samo dobre ujęcie nie wystarczy. Regulamin wymaga, by fotografia trafiła na papierze błyszczącym w formacie 20 × 30 cm, a do niej trzeba dołączyć również wersję elektroniczną na nośniku danych. W pakiecie mają się znaleźć także oświadczenia dotyczące udostępnienia fotografii i zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Do zgłoszenia trzeba przygotować:
- fotografię w formacie 20 × 30 cm na papierze błyszczącym,
- wersję elektroniczną zdjęcia na nośniku danych,
- oświadczenia dotyczące udostępnienia fotografii i zgody na przetwarzanie danych osobowych,
- podpis rodzica lub opiekuna prawnego, jeśli autor jest niepełnoletni,
- opis zdjęcia z tytułem, pseudonimem autora oraz informacją o miejscu i dacie wykonania,
- zaklejoną kopertę opisaną pseudonimem i tytułem pracy, zawierającą imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mail oraz numer telefonu.
Prace można złożyć osobiście w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4 albo wysłać pocztą z dopiskiem „Konkurs fotograficzny – Wakacyjna Przyroda” na adres Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Mickiewicza 2, 33-100 Tarnów.
IDEA TARNÓW nadaje konkursowi szerszy kontekst
Tegoroczna edycja odbywa się w ramach Funduszy Szwajcarskich. W źródle podkreślono, że projekt IDEA TARNÓW jest współfinansowany z tych środków oraz z budżetu państwa, w szerszym kontekście wspierania zmniejszania różnic gospodarczych i społecznych w Unii Europejskiej.
Dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pod numerem 14 68 82 665. To ważny kontakt zwłaszcza dla osób, które chcą sprawdzić szczegóły regulaminu, zanim wydrukują zdjęcie i skompletują dokumenty.
na podstawie: Urząd Miasta w Tarnowie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Tarnowa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Jazzowy Tarnów wraca na starówkę. Parada znów otworzy lipcowe wieczory

Mościce pokażą swoje zielone oblicze podczas spaceru po mieście-ogrodzie

Belgijski organista zagra w tarnowskiej katedrze. Wstęp będzie bezpłatny

Lipcowe roboty wodociągów w Krzyżu. Kierowcy i piesi muszą uważać

Jedno dobre zdjęcie z Tarnowa może przynieść nagrody i wyróżnienia

Tuchowskie lasy pod specjalnym nadzorem. Policja i Straż Leśna ruszyły w teren

Złoty meleks wraca na tarnowski rynek. Trzeba znać tylko kilka zasad

Wieczorny spacer po Tarnowie. Szlak Maszkaronów z nowym bohaterem

Letnie spotkania taneczne wracają na tarnowski rynek. Niedziele będą taneczne

Tarnowska podróż do Zielonego Wzgórza - Anna Domin wraca do Ani

Lipcowe przerwy w ciepłej wodzie obejmą kilkadziesiąt budynków w Tarnowie

Letnie niedziele wracają do Piaskówki. W parku będzie ruch i zabawa

W Tarnowie przyszłe mamy zrobią ważne badania bez żadnych opłat

Prezydent pojedzie na osiedla. Mobilne biuro wraca do Tarnowa
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Usług Wodnych w Woli Rzędzińskiej - kontakt, cennik, dokumenty
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tarnowie - kontakt i PUE
- Miejski Zarząd Budynków w Tarnowie - kontakt, godziny, zgłaszanie awarii
- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie - kontakt, godziny, filie
- Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno-Terapeutyczna w Tarnowie - oferta, zapisy, kontakt
- Ośrodek Kuratorski Nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Tarnowie - kontakt
