Mastersi wracają do Tarnowa. W hali TOSiR zagrają o małopolskie medale

FOT. Urząd Miasta w Tarnowie
W niedzielny poranek w hali TOSiR przy ul. Krupniczej 8a pojawi się rytm dobrze znany każdemu, kto choć raz widział tenis stołowy z bliska – szybki, precyzyjny i bez chwili wytchnienia. Tarnów będzie gospodarzem mistrzostw województwa masters, czyli turnieju dla zawodniczek i zawodników, którzy nadal grają z ambicją i sportowym pazurem. W stawce nie zabraknie podziału na wiekowe kategorie, a cały dzień ma zakończyć się rozdaniem nagród.
- Na krótko, ale intensywnie. W Tarnowie spotkają się doświadczeni pingpongiści
- Start o 10, finał z nagrodami około 14
Na krótko, ale intensywnie. W Tarnowie spotkają się doświadczeni pingpongiści
Rywalizacja zaplanowana jest na 14 czerwca i obejmie zawodników w kilku grupach wiekowych. U mężczyzn przewidziano cztery kategorie: 40–49 lat, 50–59 lat, 60–69 lat oraz 70 lat i starsi. Kobiety wystąpią w kategorii open dla pań od 40. roku życia.
Organizatorzy przewidzieli dwa warianty rozgrywek. Jeśli w danej grupie pojawi się większa liczba zgłoszeń, mecze odbędą się w systemie do dwóch porażek z turniejem pocieszenia. Przy mniejszej obsadzie – poniżej pięciu osób w kategorii – rywalizacja zostanie rozegrana grupowo. To oznacza jedno: tempo i stawkę dostosowaną do liczby uczestników, ale bez odpuszczania sportowego poziomu.
Start o 10, finał z nagrodami około 14
Turniej ruszy o godz. 10, a zakończenie wraz z wręczeniem nagród przewidziano na godz. 14. Dla uczestników to kilka godzin intensywnej gry, dla publiczności – okazja, by zobaczyć tenis stołowy w wydaniu dojrzałym, opartym bardziej na doświadczeniu niż na efektownym chaosie.
Honorowy patronat nad zawodami objął prezydent Tarnowa Jakub Kwaśny. Dzięki temu wydarzenie ma nie tylko sportowy, ale też oficjalny ciężar – pokazuje, że w miejskim kalendarzu jest miejsce także dla turniejów masters, w których liczy się regularność, technika i odporność na presję.
na podstawie: UM Tarnów.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta w Tarnowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Gwiezdne Wojny wracają do tarnowskiej biblioteki. Będzie rozmowa o fenomenie

Chełmoński i Malczewski w Tarnowie. Muzeum pokazuje szeroki przekrój epoki

Rycerze i rzemiosło na Marcince. Zamkomania wraca do ruin zamku

Ostatnie godziny na „Paradę Maszkaronów”. Tarnów szykuje finał na rynku

Mastersi wracają do Tarnowa. W hali TOSiR zagrają o małopolskie medale

Pakiety medyczne – jak działają i dlaczego warto z nich korzystać na co dzień?

Dlaczego systematyczność ma kluczowe znaczenie

Wystawa w Tarnowie zbudowana z pamięci, fotografii i tkanin

Rezerwy Tarnovii awansowały. Metal spadł, Unia wciąż walczy

Bezpłatne treningi wracają do Piaskówki i od razu wchodzą w rytm

Cztery dni pamięci i spacerów. Galicjaner Sztetl wraca z bogatym programem

Rodzinny dzień w Mościcach. Kino i warsztaty zajmą całe popołudnie

Policjanci z Tarnowa przyciągnęli tłumy w Skrzyszowie. W tle wakacyjne zagrożenia

W Tarnowie jedna chwila na jednym kole kosztowała 23-latka prawo jazdy
Przydatne dane teleadresowe
- Oddział PIP w Tarnowie - kontakt, skargi i porady prawne
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie, Delegatura w Tarnowie - kontakt i inspektorzy
- Parafia Świętego Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Parafia NMP Królowej Polski w Tarnowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie - bilety, godziny, kontakt i wynajem sal
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tarnowie - kontakt i PUE
