Juniorki TS Iskra rozbiły rywalki, seniorkom zabrakło kroku do zwycięstwa

FOT. Urząd Miasta Tarnowa
Weekend w TS Iskrze Tarnów przyniósł trzy różne obrazy tej samej drużynowej układanki. Na boiskach w Tarnowie, Krakowie i Chorkówce seniorki musiały zadowolić się remisem i porażką, a najmłodszy zespół urządził sobie pokaz skuteczności. To właśnie juniorki wysłały najczytelniejszy sygnał, że w klubie rośnie grupa, z którą trzeba się liczyć. W tle pojawiła się też dobra wiadomość personalna – dwie zawodniczki dostały powołanie do reprezentacyjnego zgrupowania.
- Tarnowianki wypuściły zwycięstwo z rąk po mocnym otwarciu
- Rezerwy oddały prowadzenie w meczu na szczycie
- Juniorki z Chorkówki pokazały pełną kontrolę nad meczem
Tarnowianki wypuściły zwycięstwo z rąk po mocnym otwarciu
Drugoligowy zespół TS Iskra jako pierwszy wiosną stracił punkty, choć początek meczu przy stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji układał się po jego myśli. Tarnowianki szybko objęły prowadzenie, a po chwili dołożyły drugie trafienie i wydawało się, że kontrolują spotkanie z MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna.
Rywalki nie odpuściły jednak i jeszcze przed przerwą złapały kontakt. Po zmianie stron padła już tylko jedna bramka, ta na 2–2, która zamknęła mecz bez rozstrzygnięcia. Dla TS Iskra był to remis o tyle ważny, że mimo straty dwóch punktów zespół utrzymał drugie miejsce w tabeli. Na listę strzelczyń po stronie tarnowianek wpisały się Maja Rachwał i Natalia Olchawska.
Rezerwy oddały prowadzenie w meczu na szczycie
Mniej szczęścia miała druga drużyna TS Iskra, grająca w czwartej lidze. Na boisku przy ul. Krzyskiej przyszło jej zmierzyć się z Podgórzem Kraków w spotkaniu, które miało spory ciężar gatunkowy, bo stawką był fotel lidera.
Pierwszy cios zadały krakowianki i to one schodziły na przerwę z jednobramkową zaliczką. Po przerwie tarnowianki doprowadziły do remisu po trafieniu Katarzyny Śpiewak, ale krótko później Podgórze odpowiedziało po raz drugi. Aleksandra Chmura zdobyła w tym meczu dwie bramki i przesądziła o wygranej gości 2–1. Po tym wyniku to krakowski zespół objął prowadzenie w tabeli, a TS Iskra spadła na drugie miejsce.
Juniorki z Chorkówki pokazały pełną kontrolę nad meczem
Najmocniejszy akcent należał do drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorek do lat 16. Tarnowianki pojechały do Chorkówki i wróciły z wygraną 6–0 nad AP Beniaminek Krosno , nie zostawiając rywalkom żadnych złudzeń.
Już do przerwy było 2–0, a po zmianie stron TS Iskra tylko zwiększała przewagę. Dwa gole zdobyła Aleksandra Słowik, po jednym dołożyły Zuzanna Trepka, Zuzanna Kaczówka i Katarzyna Oświęcimka, a jedno trafienie padło po samobójczym zagraniu zawodniczki Beniaminka. Tarnowianki utrzymały czwarte miejsce w tabeli, a sam wynik pokazuje, że ich gra w tej klasie rozgrywkowej coraz rzadziej opiera się wyłącznie na pojedynczych przebłyskach.
Dodatkową dobrą informacją dla klubu są powołania dla Aleksandry Słowik i Katarzyny Oświęcimki na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 15, które ma odbyć się w Pruszkowie między 27 a 30 kwietnia.
na podstawie: Urząd Miasta Tarnowa.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Tarnowa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Planszówkowa batalia o finał. W Tarnowie ruszają eliminacje do Catana

Tarnowska biblioteka otwiera róg obfitości dla młodych fanów mitów

Muzeum Ziemi Tarnowskiej otwiera sezon na lekcje, które wciągają od pierwszej minuty

Bike Park Marcinka znów otwarty. Wszystkie trasy w Tarnowie ruszyły

TOSiR rozkręca sezon. Baseny, mecz otwarcia i zapisy na pływanie

Biblioteka w Tarnowie nie tylko wypożycza książki. Czerwiec to pokazuje

Mościce na lato rozstawiają kulturę od spacerów po folkowe noce

Sojka na finał Zdearzeń. Tarnów usłyszy piosenki, które wciąż trafiają prosto w emocje

W Tarnowie ruszy literacka odyseja. Będzie VR, Szymborska i rodzinne gry

Lekcja WOS-u z prezydentem w Tarnowie. Młodzi usłyszą, jak działa samorząd

W Tarnowie uczniowie zobaczyli, jak wygląda policyjna służba od środka

Tarnowska biblioteka zamieni lato w kwiaty i małe wazoniki

Guzik z pętelką - w bibliotece na Zielonym dzieci ożywią Andersena

Kapelusz z książki, czyli wakacyjne zajęcia w zielonej filii Tarnowa
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia NMP Królowej Polski w Tarnowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie - kontakt, godziny, wnioski o niepełnosprawność i dofinansowania
- Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie - kontakt, egzaminy i ceny
- Parafia Narodzenia NMP w Tarnowie - msze, kancelaria, historia katedry
- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie - kontakt, godziny, filie
- Oddział Celny w Tarnowie - kontakt i godziny
