Polityka, tajemnice i śmiech na scenie w Mościcach

FOT. UM Tarnów
W Mościcach szykuje się wieczór, w którym elegancka fasada władzy zaczyna pękać na oczach widzów. Komedia „Miłość i polityka” łączy salonowy dowcip z nerwowym pytaniem o to, ile da się ukryć, zanim wszystko wyjdzie na jaw. Na scenie pojawią się znane nazwiska polskiego teatru i telewizji, a stawką będzie nie tylko kariera bohaterów, lecz także ich prywatne życie.
- Gdy minister traci kontrolę nad własnym światem
- Na mościckiej scenie spotkają się rozpoznawalni aktorzy
- Bilety wciąż są do kupienia przed wieczorem pełnym zwrotów akcji
Gdy minister traci kontrolę nad własnym światem
W centrum historii stoi minister Bertrand Guéraud, człowiek przyzwyczajony do wpływów, pieniędzy i pewności, że nic nie wymknie mu się spod kontroli. Wystarczy jednak jeden moment i dokumenty, które trafiają w niepowołane ręce, by cały starannie ustawiony porządek zaczął się sypać.
To właśnie z takiego pęknięcia rodzi się teatralne napięcie. Z jednej strony jest lekka, komediowa forma, z drugiej – historia o cenie milczenia, o małżeństwie pod presją i o tym, jak łatwo polityczne dekoracje mogą zasłonić zwykły lęk przed kompromitacją.
Na mościckiej scenie spotkają się rozpoznawalni aktorzy
W przedstawieniu wystąpią Łukasz Nowicki, Krystian Wieczorek, Jacek Kopczyński, Melania Grzesiewicz i Anna Oberc. Ta ostatnia nie tylko gra, ale też odpowiada za reżyserię spektaklu, który ma odsłonić kulisy świata, gdzie lojalność, ambicja i namiętność zderzają się ze sobą bez zmiłowania.
Widzowie zobaczą więc komedię, która nie opiera się wyłącznie na dowcipie. To raczej historia o tym, jak bardzo prywatne decyzje potrafią kosztować, kiedy rozgrywają się w cieniu publicznej funkcji i politycznego wizerunku.
- Tytuł spektaklu – „Miłość i polityka”
- Kiedy – w czwartek, 23 kwietnia
- Godzina – 19.00
- Miejsce – Centrum Sztuki Mościce
- Wiek widzów – od 16 lat
Bilety wciąż są do kupienia przed wieczorem pełnym zwrotów akcji
Na przedstawienie są jeszcze dostępne wejściówki. Można je kupić zarówno w kasie Centrum Sztuki Mościce, jak i online, więc osoby, które chcą zobaczyć tę opowieść na żywo, nadal mają szansę zaplanować wyjście.
Dla tarnowskiej widowni to propozycja na wieczór z teatrem, który nie udaje lekkiej błahostki. Pod płaszczem komedii kryje się historia o tajemnicy, presji i o tym, jak szybko rozpada się świat zbudowany na pozorach.
na podstawie: UM Tarnów.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Tarnów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Tarnów szykuje się na mecz z oławską „siódemką”, która potrafi zaskoczyć

Wojtek Pilichowski wraca do Tarnowa z projektem, który stawia bas na pierwszym planie

Brandstaetter jako pretekst do rozmowy o decyzjach, które ważą na codzienności

Tarnowskie maszkarony ożyją na scenie biblioteki przy Romanowicza

Zasnął na pasie awaryjnym autostrady - wynik alkomatu zwalił z nóg

Bajkowa lekcja w Klikowej - przedszkolaki ruszą na przygodę z książką

Polityka, tajemnice i śmiech na scenie w Mościcach

W Arenie Jaskółka znów zabrzmi ręczna – piąty memoriał ściąga 13 drużyn

Jazz, Hendrix i dyplom w Tarnowie. Mikołaj Skórka zagra recital w sali koncertowej

Na Mickiewicza piesza trafiła do szpitala, a potem doszło do drugiego zdarzenia

Tarnowskie żonkile przypomną o powstaniu, pamięci i geście Marka Edelmana

W tarnowskiej bibliotece zabrzmi Baczyński i pytanie, które wciąż nie daje spokoju

Marcinka Cross Challenge znów wystawi biegaczy na próbę na Górze św. Marcina

