Jeże już wyprzedane, ale w Pasażu Odkryć zostały jeszcze dwa zwierzęce bloki

FOT. Urząd Miasta
W Tarnowie najmłodsi znów wejdą do świata, który zwykle ogląda się tylko z daleka. W sobotę 11 kwietnia Pasaż Odkryć przy Rynku 4 zamieni się w miejsce pełne zwierzęcych ciekawostek, krótkich quizów i interaktywnych pokazów. Zainteresowanie już zdążyło dać o sobie znać – na zajęcia o jeżach miejsc nie ma, ale na dwa inne tematy wciąż można się zapisać.
- Trzy grupy zwierząt i jedna sala pełna pytań
- Na jeże już za późno, ale dwa tematy nadal czekają
Trzy grupy zwierząt i jedna sala pełna pytań
Spotkanie zaplanowano w Sali Astronomicznej, a jego tempo będzie raczej warsztatowe niż szkolne. Organizatorzy stawiają na opowieść o zwierzętach prowadzoną przez wykłady, prezentacje i szybkie sprawdziany wiedzy, dzięki którym dzieci mają nie tylko słuchać, ale też od razu sprawdzać, co zapamiętały.
Program obejmuje trzy bloki tematyczne:
- owady – chrząszcze,
- ssaki – jeże,
- pancerzowce – krewetki.
Każdemu z tych spotkań ma towarzyszyć krótki quiz. To właśnie on nada całemu wydarzeniu lekko konkursowy charakter i sprawi, że najmłodsi nie będą tylko biernymi słuchaczami. Dla dzieci to zwykle najlepszy sposób, by wiedza nie uciekła po wyjściu z sali, a dla rodziców – okazja, by zobaczyć, jak szybko potrafią chłonąć nowe fakty.
Na jeże już za późno, ale dwa tematy nadal czekają
Organizatorzy jasno komunikują, że miejsca na blok poświęcony jeżom zostały już w całości zajęte. To ważna informacja dla tych, którzy myśleli o tym konkretnym temacie, bo liczba miejsc jest ograniczona i nie przewidziano zapisów ponad pulę.
Wciąż wolne są natomiast miejsca na dwa pozostałe bloki – o chrząszczach oraz krewetkach. Każda osoba może zapisać się tylko na jeden wybrany temat, więc warto od razu zdecydować, która ścieżka bardziej pasuje dziecku. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.
Najważniejsze informacje organizacyjne:
- termin – sobota, 11 kwietnia,
- godziny – od 10 do 14:10,
- miejsce – Sala Astronomiczna, Pasaż Odkryć, Rynek 4,
- wiek uczestników – dzieci poniżej 13. roku życia,
- opiekun – obowiązkowa obecność osoby dorosłej,
- zapisy – tel. 14 688 88 86 lub e-mail: [email protected].
To propozycja dla rodzin, które szukają czegoś krótkiego, bezpłatnego i jednocześnie sensownie zorganizowanego. W centrum miasta pojawi się kilka godzin nauki podanej w lekkiej formie – takiej, która potrafi zaciekawić nawet tych, którzy na co dzień wolą patrzeć na zwierzęta z bezpiecznej odległości.
na podstawie: Urząd Miasta w Tarnowie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Planszówki, fantastyka i Tarnów - sobota w bibliotece dla młodych graczy

Roboty, symulatory i nauka w jednym miejscu. ZST zapowiada Dni Techniki

Pacześ i Lotek szykują w Tarnowie wieczór z premierowymi tekstami

Stryjeńska przyciągnęła tłumy. Tarnowska wystawa stała się muzealnym hitem

Iskra Tarnów czeka na liderki. Przed zespołami trudny weekend

Konsultacje na Lwowskiej już ruszyły. Stawka dotyczy dojazdu do szpitala

Sosnowa doczeka się kanalizacji deszczowej. Problem z wodą ma się zmniejszyć

Ostatni dzwonek na miejskie półkolonie. Zostało niewiele czasu na dopisywanie dzieci

W Tarnowie trzy rozmowy przy kawie o karmieniu i rozwoju niemowlęcia

W Tarnowie trzynaście par odebrało medale za pół wieku razem

Studentka Akademii Tarnowskiej wygrała ogólnopolską olimpiadę pielęgniarską

Derbowa sobota dla tarnowskich drużyn. Stawką punkty i nerwy

Kask obowiązkowy dla dzieci na rowerach i hulajnogach - zmiana od czerwca

Tarnowskie szkoły szykują się na trójbój i czwórbój na stadionie TOSiR
Przydatne dane teleadresowe
- Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie - kontakt, kasy biletowe, zgłaszanie awarii
- Małopolska Kolumna Transportu Sanitarnego w Tarnowie - kontakt i transport
- Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Tarnowie - kontakt, awarie, eBOK
- Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie - kontakt, rejestracja, oddziały
- Targowiska Miejskie w Tarnowie - kontakt i abonamenty
- Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie - kontakt, BOK, awarie ciepła
