Tarnów znów liczy kilometry na rowerach i rozgrzewa formę przed czerwcową rywalizacją

FOT. Urząd Miasta w Tarnowie
Tarnów wraca na trasę jeszcze zanim zacznie się właściwa walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Miasto weszło w trening przygotowawczy, a każdy przejechany kilometr już teraz ma budować wynik na czerwiec. To nie jest tylko sportowa zabawa dla zapalonych rowerzystów – w grę wchodzi wspólny wynik Tarnowa, liczony z codziennych przejazdów, dojazdów do pracy i popołudniowych rund po okolicy.
- Rowerowa rozgrzewka trwa, choć prawdziwe ściganie dopiero przed nimi
- Aplikacja zbiera wyniki, a Tarnów czeka na każdy przejazd
- Czerwiec przyniesie dwa zestawy wyników i każdy kilometr będzie miał znaczenie
Rowerowa rozgrzewka trwa, choć prawdziwe ściganie dopiero przed nimi
Trening przygotowawczy potrwa do 21 maja, a tarnowianie mogą już zbierać pierwsze kilometry w aplikacji „Aktywne Miasta”. Organizatorzy zachęcają, by potraktować ten czas jako spokojny powrót na siodło po zimowej przerwie i stopniowe wejście w rytm. Jak podkreślają, właśnie teraz łatwiej odbudować kondycję i przygotować nogi na bardziej wymagający czerwiec.
„To świetna okazja, żeby po zimie wrócić na rower bez presji, spokojnie odbudować kondycję, poprawić wydolność i przyzwyczaić organizm do regularnego wysiłku” – wskazują organizatorzy.
W praktyce oznacza to, że liczy się każdy przejazd. Nie tylko dłuższa wyprawa, ale też zwykła droga do pracy czy krótki wypad po mieście. Dla Tarnowa to ważne, bo trening nie jest osobną zabawą obok rywalizacji – to etap, który ma zbudować nawyk i przygotować miasto do mocniejszego wejścia w czerwcową klasyfikację.
Aplikacja zbiera wyniki, a Tarnów czeka na każdy przejazd
Żeby dołączyć do rywalizacji, trzeba pobrać aplikację „Aktywne Miasta” i się w niej zarejestrować. Potem należy wejść w zakładkę „Rywalizacje”, wybrać „Publiczne” i znaleźć pozycję „Trening RSP dla miast prezydenckich 2026”. Następnie wystarczy wskazać Tarnów jako miasto, dla którego mają być liczone kilometry, a także zaznaczyć rodzaj i grupę.
Od tego momentu rowerzysta powinien już tylko uruchamiać aplikację przed jazdą i wciskać start. System pokaże nie tylko dystans, ale też spalone kalorie, więc dla wielu osób może to być prosty sposób, by śledzić własną formę, a jednocześnie dokładać cegiełkę do wyniku miasta.
Czerwiec przyniesie dwa zestawy wyników i każdy kilometr będzie miał znaczenie
W czerwcu miasta prezydenckie i gminy staną do rywalizacji w dwóch oddzielnych klasyfikacjach. To właśnie wtedy trening zamieni się w pełnoprawną walkę o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Każdy uczestnik, który będzie jeździł z włączoną aplikacją, realnie zasili dorobek swojej miejscowości.
Dla mieszkańców to jasny sygnał, że nawet krótsza przejażdżka może mieć znaczenie. Liczą się codzienne dojazdy, spokojne pętle po osiedlach i weekendowe wyjazdy za miasto. Tarnów wchodzi więc w sezon rowerowy z prostym zadaniem – rozruszać nogi wcześniej, żeby w czerwcu nie tylko być obecny w rywalizacji, ale też walczyć o jak najlepszy wynik.
na podstawie: Urząd Miasta w Tarnowie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta w Tarnowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Jedno kliknięcie nie wystarcza - tu łatwo pomylić podpis ze złożeniem

Kieślowski i Wajda otworzą filmowy prolog przed jubileuszową TNF

Jedna utrata dokumentu i cały katalog usług rusza na Gov.pl

Kicia Kocia wchodzi do biblioteki i zabiera dzieci w małą przygodę

Tarnów wraca do Westwalewicza. Biblioteka szykuje wieczór z książką i poezją

Dzień Dziecka w Mościcach z tańcem, muzyką i konkursami

Finał tarnowskiej ligi kartingowej. Marianna Fedorczuk błysnęła podwójnie

Tarnowskie rodziny zastępcze wyróżnione w Krakowie. Doceniono ich codzienną pracę

Domowy weekend tarnowskich piłkarzy. Tylko rezerwy Unii jadą w delegację

Auto dachowało w Skrzyszowie i wpadło do potoku - cztery osoby wyszły same

Baciary Grubson i Zalia rozkręcą juwenalia na kampusie Akademii Tarnowskiej

Tarnowska liga lekkoatletyczna wraca na stadion. Szkoły szykują biegi i skoki

Nowy klub książki w Tarnowie - rozmowy, które zaczynają się po lekturze

