Patrole narciarskie znów na ‘‘Jurasówce’’ w Siemiechowie - policja monitoruje stoki

Na popularnym stoku w Siemiechowie w miniony weekend rozpoczęły służbę policyjne patrole narciarskie. Funkcjonariusze pojawili się na trasach, by w pierwszej kolejności zapobiegać zagrożeniom i reagować na naruszenia zasad bezpieczeństwa.
W patrolach służą funkcjonariusze pionu prewencji oraz wydziału sztabowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. W gronie narciarzy-policjantów są także instruktorzy narciarstwa z doświadczeniem w pracy na stokach.
Patrole prowadzą działania o charakterze prewencyjnym. Policjanci reagują na niebezpieczne i niezgodne z przepisami zachowania na trasach oraz przypominają użytkownikom o zasadach korzystania z wyciągów i tras zjazdowych.
Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na obowiązek używania kasków ochronnych przez dzieci i młodzież do 16. roku życia, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich. Podkreślają też, że jazda na nartach lub snowboardzie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest zabroniona.
Osoby, których stan wskazuje na nietrzeźwość, mogą nie zostać wpuszczone na stok lub zostać z niego usunięte przez zarządzającego terenem. Policja przypomina o dostosowaniu prędkości do umiejętności i warunków oraz o unikaniu zatrzymywania się w miejscach ograniczonej widoczności.
Informację przekazał asp. Kamil Wójcik z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialność - od zachowania na stoku zależy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tras.
na podstawie: KMP w Tarnowie.
![]()
Ostatnie Artykuły

Tarnów zobaczy „Płynące horyzonty” - akwarele i mandale

TS Iskra Tarnów zaczyna walkę o punkty. Na start rywal z Małopolski

Dwa światy w jednej pracy. Finisaż wystawy „Collage” w Tarnowie

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Jazz w renesansowej półbaszcie. Leliwa Jazz Band zagra na tarnowskiej Starówce

Roman Brandstaetter w Tarnowie - słowo, recytacje i muzyka między światami

Zakłady Azotowe od mniej znanej strony. Spacer po Mościcach

Karpacki folk z rockową energią. PotOCK zagra w Amfiteatrze Letnim

Siedem tarnowskich drużyn rusza po punkty. W Tarnowie zagrają tylko rezerwy Tarnovii

„Dziady” w Ogrodzie Sensorycznym. Uczniowie przeczytają Mickiewicza

Po dwóch latach wraca bieg na zamek. Trasa prowadzi przez Marcinkę

Łukasz Drapała bez filtra. Muzyka, historia i nowy rozdział Perfect

Na tarnowskiej starówce powstanie serial dla Netflixa. To nowe „Noce i dnie”

Tarnowskie pamiątki po raz pierwszy w muzealnych gablotach. Wystawa dobiega końca
Przydatne dane teleadresowe
- Oddział Celny w Tarnowie - kontakt i godziny
- Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno-Terapeutyczna w Tarnowie - oferta, zapisy, kontakt
- Placówka Straży Granicznej w Tarnowie - kontakt i zasięg
- Targowiska Miejskie w Tarnowie - kontakt i abonamenty
- Oddział Zewnętrzny w Tarnowie-Mościcach - adres, profil jednostki i zatrudnienie skazanych
- Zakład Karny w Tarnowie - kontakt i lokalizacje
