Sezon grzewczy — przypomnienie o czujnikach dymu i czadu w domach

Wraz z ochłodzeniem rośnie ryzyko zaczadzenia i pożarów. Służby przypominają o montażu i kontroli czujek dymu oraz czujek czadu, a także o corocznych przeglądach kominów i wentylacji; od grudnia 2024 r. czujki są obowiązkowym wyposażeniem w wielu lokalach, a wkrótce mają objąć wszystkie domy.
- Służby w Tarnowie zwracają uwagę na proste zabezpieczenia
- Sprawdź instalacje i zadbaj o przeglądy przed zimą
Służby w Tarnowie zwracają uwagę na proste zabezpieczenia
Czujka czadu i czujka dymu to urządzenia opisane jako tanie i proste. Mogą uratować życie mieszkańcom i ich bliskim. Źródło przypomina, by osoby posiadające czujki sprawdziły ich działanie. Osoby, które nie mają urządzeń, powinny je kupić i zamontować niezwłocznie. W tekście zwrócono także uwagę na konieczność corocznych przeglądów kominów i wentylacji.
W publikacji wymieniono zmianę w przepisach - od grudnia 2024 r. czujki stały się obowiązkowym wyposażeniem w wielu lokalach. Dalej wskazano, że obowiązek ma zostać rozszerzony i obejmować każdy dom.
W kontekście informacji o bezpieczeństwie pojawia się także nazwa jednostki służb - Komenda Powiatowa Policji w Tarnowie - jako przykład instytucji, które zwykle przypominają o takich obowiązkach i zaleceniach.
Sprawdź instalacje i zadbaj o przeglądy przed zimą
Tekst źródłowy rekomenduje proste czynności prewencyjne: kontrolę działania czujek, zakup i montaż brakujących urządzeń oraz wykonanie przeglądów kominów i wentylacji. Publikacja nie podaje szczegółowych procedur ani sankcji, koncentruje się na zasadzie zapobiegania - przez wyposażenie w czujniki i utrzymanie instalacji w sprawności.
na podstawie: Straż Pożarna w Tarnowie.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Tarnowskie młodziczki już znają rywalki i trafiły do mocnej grupy

Mł. asp. Dominik Gąsior pilnuje szkół i wychwytuje problemy na czas

Przedszkolaki weszły na posterunek i od razu ruszyła lekcja bezpieczeństwa

Tarnowskie półkolonie ruszą w systemie, a miejsc wystarczy dla 600 dzieci

TOSiR zmienia wielkanocny grafik. Część obiektów zamknięta, część otwarta krócej

W foyer Solskiego rozmowy przy stole zamienią się w sztukę

Ostatni domowy wieczór futsalistów przed starciem z mocnym GKS-em

Młodzi wejdą za kulisy Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Ruszył nabór do jury

Stres pod lupą w tarnowskiej bibliotece - młodzież sprawdzi, jak go oswoić

Karolina Hajduga w Galerii Niebieskiej pokazuje, jak oswoić kompleksy

Medalowy powrót Gabrieli Szczepanik po niemal rocznej przerwie

Smoczkowy plac zabaw już stoi przy KS Iskra i domknął tarnowską nagrodę

