Uwaga! Upał/3 (komunikat RSO) Uwaga! Upał (komunikat RSO)

Stokersi wyruszają na inauguracyjny mecz trzeciej ligi koszykówki

Stokersi wyruszają na inauguracyjny mecz trzeciej ligi koszykówki

Zespół rezerw MUKS 1811 Unia Tarnów rozpoczyna ligowe granie wyjazdowym starciem z Nowym Sączem, a w mieście wciąż słychać echo przełożonego derbowego pojedynku. W składzie są byli gracze klubu i zapaleni amatorzy, a prowadzi ich grający trener z Tarnowa.

  • Stokersi z Tarnowa przed wyjazdowym sprawdzianem
  • Przełożony derbowy pojedynek w Miejskim Domu Sportu

Stokersi z Tarnowa przed wyjazdowym sprawdzianem

W niedzielę o godz. 15:00 drużyna Stokersi MUKS 1811 Unia II Tarnów zmierzy się na wyjeździe z STK Ford Wikar Nowy Sącz. To pierwszy mecz tej ekipy w rozgrywkach małopolskiej trzeciej ligi po odwołaniu pierwotnej inauguracji sezonu. Zespół tworzą byli koszykarze tarnowskiego klubu oraz pasjonaci basketu, a rolę grającego trenera pełni Dominik Niemczura (ur. 1989).

Trener Niemczura będzie miał do dyspozycji 14 zawodników w różnym wieku. W kadrze znajdują się m.in.:

  • Rafał Balasa (1996) – silny skrzydłowy
  • Adrian Boduch (2003) – rozgrywający/rzucający
  • Grzegorz Idziak (2004) – silny skrzydłowy
  • Dawid Łazarz (2000) – środkowy
  • Tomasz Niskowski (1984) – silny skrzydłowy
  • Sebastian Pasternak (1983) – środkowy
  • Michał Pokorny (1983) – rzucający
  • Marek Półtorak (1984) – rzucający
  • Andrzej Schabowski (2002) – rozgrywający
  • Marcin Sroka (1981) – niski/silny skrzydłowy
  • Marek Wais (1985) – rzucający
  • Paweł Zaczkiewicz (1999) – rozgrywający
  • Piotr Zaczkiewicz (2000) – rzucający
  • Błażej Żmuda (1995) – silny skrzydłowy

Skład łączy doświadczenie z młodością; wiek zawodników waha się od początku dwudziestki do czterdziestki, co daje zróżnicowanie ról i stylów gry.

Przełożony derbowy pojedynek w Miejskim Domu Sportu

Warto przypomnieć, że w tej samej klasie rozgrywkowej gra także pierwszy zespół klubu — MUKS 1811 Unia I Tarnów pod wodzą Jarosława Mosio. W obecnej kolejce pierwsza drużyna pauzuje; jej pierwszy ligowy mecz zaplanowano na niedzielę 19 października.

Początek sezonu miał wyglądać inaczej: pierwotnie oba tarnowskie zespoły miały otworzyć rozgrywki derbowym starciem w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach. Spotkanie jednak odwołano z powodu pękniętej metalowej konstrukcji jednego z koszy. Nowy termin spotkania wyznaczono na środę 19 listopada, a do czasu naprawy infrastruktury klub i miasto muszą zadbać o bezpieczeństwo i sprawność wyposażenia hali.

na podstawie: UM Tarnów.