Festiwal Vitae Valor wraca do Centrum Sztuki Mościce z hasłem Oblicza przyjaźni

Do Tarnowa znów zawitają filmowcy, wykładowcy i muzycy — będzie o przyjaźni, rozmowach i muzycznych spotkaniach. Organizatorzy zapowiadają pokazy, wykłady i koncerty, a inauguracja i finał mają podkreślić wielobarwność programu. Miejsce pozostaje niezmienne — Centrum Sztuki Mościce przyjmie gości z różnych dziedzin.
Festiwal, który zdobył miejsce w kulturalnym kalendarzu regionu, wraca w nowej odsłonie po raz 15.. Czterodniowe wydarzenie rozpocznie się 20 listopada i będzie okazją do spotkań zarówno z twórcami filmowymi, jak i z przedstawicielami nauki oraz kultury. Organizatorem jest instytucja prowadząca przestrzeń widowiskową i wystawienniczą w Mościcach.
- Program i goście festiwalu Vitae Valor
- Inauguracja, koncerty i patronat w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie
Program i goście festiwalu Vitae Valor
W programie znalazły się liczne projekcje filmowe, wykłady oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi — ludźmi kultury i nauki. Organizatorzy zapowiadają rozmowy o różnych obliczach przyjaźni, stąd też tegoroczne hasło „Oblicza przyjaźni” ma przewijać się przez repertuar i panele dyskusyjne. Odbiorcy mogą spodziewać się repertuaru łączącego kino dokumentalne z filmami fabularnymi oraz wydarzeń towarzyszących, które mają skłonić do refleksji i wymiany doświadczeń.
Szczegóły programowe, w tym harmonogram projekcji i listę prelegentów, organizatorzy udostępniają przed rozpoczęciem festiwalu — pełne informacje będą dostępne u organizatora.
Inauguracja, koncerty i patronat w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie
Inauguracja festiwalu zaplanowana jest w przestrzeniach Centrum Sztuki Mościce, a pierwszego dnia publiczność usłyszy zespół Trebunie Tutki. W programie przewidziano także koncert kończący imprezę — projekt „Sacrum na nowo” zamknie czterodniowe wydarzenie. Muzyczne akcenty mają uzupełnić filmowe seanse i stać się okazją do wspólnych spotkań widzów i twórców.
Nad wydarzeniem objął patronat prezydent Tarnowa, co podkreśla znaczenie festiwalu dla kulturalnego życia miasta. Organizatorzy liczą na szerokie zainteresowanie — festiwal ma przyciągnąć zarówno stałych bywalców, jak i nowych widzów ciekawych rozmów o przyjaźni i kulturze.
na podstawie: Urząd Miasta w Tarnowie.
![]()
Ostatnie Artykuły

Klimatyzacja domowa – jak przygotować mieszkanie do montażu i czego się spodziewać w dniu instalacji?

Tarnów zobaczy „Płynące horyzonty” - akwarele i mandale

TS Iskra Tarnów zaczyna walkę o punkty. Na start rywal z Małopolski

Dwa światy w jednej pracy. Finisaż wystawy „Collage” w Tarnowie

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Jazz w renesansowej półbaszcie. Leliwa Jazz Band zagra na tarnowskiej Starówce

Roman Brandstaetter w Tarnowie - słowo, recytacje i muzyka między światami

Zakłady Azotowe od mniej znanej strony. Spacer po Mościcach

Karpacki folk z rockową energią. PotOCK zagra w Amfiteatrze Letnim

Siedem tarnowskich drużyn rusza po punkty. W Tarnowie zagrają tylko rezerwy Tarnovii

„Dziady” w Ogrodzie Sensorycznym. Uczniowie przeczytają Mickiewicza

Po dwóch latach wraca bieg na zamek. Trasa prowadzi przez Marcinkę

Łukasz Drapała bez filtra. Muzyka, historia i nowy rozdział Perfect

Na tarnowskiej starówce powstanie serial dla Netflixa. To nowe „Noce i dnie”
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Świętej Rodziny w Tarnowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Apteki Ołpiny, gmina Szerzyny, powiat tarnowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Apteki Szynwałd, gmina Skrzyszów, powiat tarnowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie - bilety, godziny, kontakt i wynajem sal
- Straż Gminna w Tarnowie - kontakt, zadania i zgłaszanie interwencji
- Pierwszy Urząd Skarbowy w Tarnowie - kontakt i godziny
