Słaby weekend tarnowskich drużyn - tylko Iskra i Tarnovia II zdobyły punkty

Piłkarski marazm w Tarnowie: w seniorskich ligach mężczyzn większość drużyn wróciła bez punktów. Szczegóły meczów, gole i konsekwencje dla tabel poniżej.
- Zobacz jak Tarnów przeżywa trudny weekend na boiskach
- Przyjrzyj się porażkom i przebiegom meczów w niższych ligach
- Sprawdź które tarnowskie zespoły punktują i kto błysnął
Zobacz jak Tarnów przeżywa trudny weekend na boiskach
Czwarta liga nie była łaskawa dla tarnowskich zespołów. Unia Tarnów przegrała na wyjeździe z Dalinem Myślenice 0-3. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 20. minucie Szymon Majeran, a do przerwy wynik ustalił w 41. minucie Michał Ślaski. Wygraną Dalinu przypieczętował w 57. minucie Kacper Myszogląd. Po porażce Unia zajmuje w tabeli 11. miejsce.
Również beniaminek czwartej ligi, Metal Tarnów, wrócił z zerowym dorobkiem punktowym po meczu z Watrą Białka Tatrzańska, przegrywając 1-3. Jedyny gol dla Metalu w 87. minucie zdobył Igor Dubas. Wcześniej trafiali dla Watry Adrian Rudzki (34. i 67. minuta) oraz Nicolas Gimenez Cruz (61. minuta). Metal plasuje się obecnie na 12. pozycji.
Przyjrzyj się porażkom i przebiegom meczów w niższych ligach
W piątej lidze Tarnovia u siebie została rozbita przez drugi zespół Bruk-Betu Termalica Nieciecza aż 0-7. Po ośmiu kolejkach ekipa z ulicy Bandrowskiego zajmuje 13. miejsce.
W klasie okręgowej rezerwy Unii Tarnów przegrały u siebie z Olszynką Ołpiny 2-3. Spotkanie ułożyło się początkowo po myśli gospodarzy (bramka Alana Maciejewskiego w 14. minucie), lecz do przerwy goście prowadzili po trafieniach Bartłomieja Niziołka (29. i 45. min) oraz Dawida Dziubana (30. min). Unia II grała od 51. minuty w osłabieniu po czerwonej kartce Jakuba Zagórskiego, a na 10 przeciw 11 doszło do kolejnego osłabienia — w 87. minucie z boiska usunięty został Mikołaj Władyka (druga żółta kartka). Po sześciu kolejkach Unia II pozostaje na 13. miejscu.
Sprawdź które tarnowskie zespoły punktują i kto błysnął
W klasie „B” lepiej wypadły nasze drużyny: rezerwy Tarnovii utrzymały prowadzenie w tabeli, pokonując KS Tarnowiec 5-1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Adrian Mendel (21. i 75. minuta), a po jednym trafieniu dołożyli Leon Kukuś (5. minuta), Michał Lada (23. minuta) i Wiktor Boczek (85. minuta). Honor gości uratował w 44. minucie Marcin Armatys.
Iskra Tarnów odnosi piąte kolejne zwycięstwo w lidze, wygrywając na wyjeździe 3-2 z WKS Siemiechów. Dwa gole dla Iskry strzelił Miłosz Mosio (38. i 43. minuta), a wynik w 59. minucie ustalił Damian Kubala. Dla Siemiechowa trafiali Jacek Śliwa (5. minuta) i Konrad Starzyk (40. minuta).
Błękitni 1947 Tarnów przegrali u siebie 2-5 z KS Radlna i pozostają na 15. miejscu. Dla gospodarzy strzelali Sebastian Gębala (74. minuta) i Aleks Średniawa (90+2. minuta). W zespole z Radlnej gole zdobywali Mateusz Michalski (47. i 87. minuta), Oleksandr Bokhonko (59. minuta) i Marcin Jarosz (69. minuta); drugi gol Radlnej padł po samobójczym trafieniu Jakuba Hudego.
(sm)
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

Czwartkowe zamknięcie i skrócone piątkowe godziny w Muzeum Ziemi Tarnowskiej

Parada Maszkaronów – ostatni tydzień na zgłoszenia

Młodzieżowy Klub Fantastyki zaprasza na spotkanie z Mocą - odkrywamy fenomen Gwiezdnych Wojen

Zamkowe tajemnice Doliny Dunajca - spotkanie z Kazimierzem Dudzikiem w tarnowskiej bibliotece

Dziecięcy kącik czytelniczy znika na dwa tygodnie - biblioteka na Staszica przechodzi remanent

Kultowy Rambo w Tarnowie. Wraca film, który cenzura ukrywała przed Polakami

Rajd klasyków, psie zloty i sport pod chmurką. Co dzieje się w Tarnowie ten weekend

Dzieci z Tarnowa narysowały, jak 112 ratuje życie. Dzielnicowy wybrał najlepsze prace

Miłość obiecana" – spotkanie z Klaudią Leśniowską w tarnowskiej bibliotece

Namaste w Mościcach - warsztaty kolażu dla dzieci inspirowane bajkami z Indii

Wnuczek" i fałszywy policjant - seniorzy z powiatu tarnowskiego szkolą się z antyprzemocowego ABC

Objazdy na cztery linie autobusowe. Starodąbrowska zamknięta na jeden dzień

Maciej Gładysz wraca na tor. Czeka go najtrudniejszy sprawdzian sezonu

Bezpłatne treningi w Parku Sanguszków. Ruszają w sobotę
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Niepokalanego Serca NMP w Tarnowie - msze, kancelaria, kontakt
- Pierwszy Urząd Skarbowy w Tarnowie - kontakt i godziny
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie - kontakt, godziny, wnioski o niepełnosprawność i dofinansowania
- Polska Spółka Gazownictwa w Tarnowie - kontakt i dojazd
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie Oddział w Tarnowie - kontakt i adres
- Zakład Poprawczy w Tarnowie - kontakt, struktura i zasady pobytu
