W Tarnowie opowieść o Berliner Höhenweg - alpejska trasa, którą warto poznać

2 min czytania
W Tarnowie opowieść o Berliner Höhenweg - alpejska trasa, którą warto poznać

W środę 17 września w Oratorium xx. Filipinów mieszkańcy Tarnowa mogą posłuchać Barbary i Mariusza Baradziejów o 71 km szlaku w sercu Alp Zillertalskich. Start wykładu o godz. 17.30, wejście od ulicy Legionów.

  • Wybierz się do Oratorium w Tarnowie posłuchaj o Berliner Höhenweg
  • Poznaj trasę i zabierz praktyczne rady przed wyprawą
  • Przyjdź posłuchaj i zaplanuj swoją alpejską przygodę

Wybierz się do Oratorium w Tarnowie posłuchaj o Berliner Höhenweg

W najbliższą środę 17 września w Oratorium xx. Filipinów przy ulicy Piłsudskiego 9 (wejście od ulicy Legionów) odbędzie się prelekcja poświęcona szlakowi Berliner Höhenweg. Wykład prowadzony będzie przez Barbarę i Mariusza Baradziejów, rozpocznie się o godz. 17.30. Organizatorem spotkania jest Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Tarnowie.

Poznaj trasę i zabierz praktyczne rady przed wyprawą

Berliner Höhenweg to 71 kilometrów trasy w Tyrolu, w parku przyrody Alp Zillertalskich, z sumą przewyższeń około 6600 metrów i fragmentami przekraczającymi 3000 metrów. Na spotkaniu organizatorzy i prelegenci przybliżą zarówno krajobrazowe atuty szlaku, jak i praktyczne aspekty planowania przejścia latem — od kondycji i sprzętu po strategie noclegowe na szlaku. Dla tych, którzy myślą o alpejskich wędrówkach, to okazja, by zebrać informacje z pierwszej ręki od pasjonatów.

Przyjdź posłuchaj i zaplanuj swoją alpejską przygodę

Prelekcja ma charakter popularyzatorski i jest dobrą propozycją dla mieszkańców Tarnowa i okolic zainteresowanych górskimi wyprawami poza Polską. Spotkanie organizuje lokalny oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, co daje pewność, że przekazywane wskazówki będą praktyczne i dostosowane do realiów planowania wyjazdu. Przyjdź wcześniej, zajmij miejsce i dopytaj o szczegóły trasy oraz logistykę podróży.

na podstawie: Urząd Miasta w Tarnowie.

Autor: krystian