Inez Baturo przedstawia
Zapraszamy na wyjątkową odsłonę ludzkiej duszy ukrytej w pejzażach – wystawa „Autoportret naturalnie” już wkrótce w Tarnowskim Centrum Kultury. Wernisaż z udziałem wybitnej fotografki, Inez Baturo, zbliża się wielkimi krokami, obiecując nie tylko spotkanie z artystką, ale i głębokie zanurzenie w świat naturalnej harmonii przez pryzmat jej obiektywu.
  1. Wystawa „Autoportret naturalnie” odbędzie się w Tarnowskim Centrum Kultury, zaprezentując prace Inez Baturo.
  2. Wernisaż z udziałem autorki zaplanowano na 8 marca, o godzinie 18:00, na Rynku 5.
  3. Inez Baturo dzieli się swoim doświadczeniem: „Fotografując pejzaż, portretuję siebie, własne emocje związane z byciem tu i teraz, w kontakcie z przyrodą i z pierwotnym światem. Czuję, że jestem częścią natury, jej składową. Krajobraz jest pretekstem do zanurzenia się w harmonii i ciszy miejsc, które są z mojego punktu widzenia prawdziwe”.
  4. Ekspozycja będzie dostępna do 13 kwietnia.
  5. Artystka, urodzona w 1966 roku, z Bielska-Białej, to nie tylko filolog angielski, ale i ceniona postać w świecie fotografii, związana z wieloma prestiżowymi organizacjami i projektami.

Wernisaż "Autoportret naturalnie" to nie tylko okazja do zobaczenia unikalnych fotografii, ale również szansa na spotkanie z Inez Baturo – artystką, która przez obiektyw aparatu potrafi wyrazić głębię swoich emocji i postrzegania świata. Inez, z wykształcenia filolog angielski, znalazła swoją prawdziwą pasję w fotografii, co zaowocowało jej udziałem w licznych prestiżowych organizacjach, takich jak Związek Polskich Artystów Fotografików czy Związek Polskich Fotografów Przyrody.

Jej zamiłowanie do natury i talent do uchwycenia jej esencji za pomocą aparatu sprawiają, że wystawa „Autoportret naturalnie” jest nie tylko ekspozycją fotograficzną, ale przede wszystkim opowieścią o poszukiwaniu spokoju i harmonii w otaczającym nas świecie. Prace Baturo, publikowane m.in. w "Voyage", "Podróżach" czy "National Geographic", to nie tylko zdjęcia, ale przemyślenia zamknięte w kadrze, które skłaniają do refleksji nad własnym miejscem w naturze.

Wystawa czynna do 13 kwietnia w Tarnowskim Centrum Kultury to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak bogata i różnorodna może być interpretacja pejzażu, kiedy stoi za nią artysta z tak głębokim przekonaniem o nierozerwalnej więzi człowieka z naturą. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do spotkania z sztuką, która zmusza do zatrzymania się i zastanowienia nad pięknem świata, które często umyka naszej uwadze.


Urząd Miasta