UM Tarnów: Ruszyła 29. edycja Pucharu Tarnowa MTB
Blisko 170 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie pierwszej eliminacji 29. edycji Pucharu Tarnowa o Koronę Króla Węgier Jana Zapolyi w kolarstwie górskim w konkurencji cross-country. Rozegrana ona została w niedzielę na trasach usytuowanych na Górze św. Marcina.
Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów przy współpracy z Tarnowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W tym roku zawody organizowane są przy bardzo dużym wsparciu Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
Rywalizacja odbywała się w piętnastu kategoriach wiekowych. W najliczniej obsadzonej 33 startujących kategorii masters II (40-49 lat) triumfował Tomasz Leśniak z CWKS Resovia. Zawody rozgrywane były w międzynarodowej obsadzie z udziałem zawodników z SK Jiri Team Ostrava. Czescy kolarze pokazali się z dobrej strony. Jaromir Šarik triumfował w kategorii młodzików, Jiři Sedláček zajął drugą lokatę w zmaganiach masters IV (60 lat i więcej), a Pavlina Maráčková była trzecia w wyścigu kobiet masters (40 lat i więcej).
Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ .
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Sport/Ruszyla-29.-edycja-Pucharu-Tarnowa-MTB
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 30:27 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – ważne zwycięstwo gospodarzy w 22. kolejce](/images/mecz/thumbnails/handball-palac-tarnow-cmc-virtu-viret-zawiercie-11042026-3027.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – CMC VIRTU VIRET Zawiercie 30:27 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – ważne zwycięstwo gospodarzy w 22. kolejce

Szlacheckie archiwa wracają do Tarnowa na wykład o rodzinnych tropach

Tarnów jedzie na derby bez stawki, ale z rachunkiem za pierwsze spotkanie

Animacja wraca do Kina Millenium z dwoma wieczorami pełnymi krótkich filmów

Biblioteka zamieni sobotę w lekcję o planecie i recyklingu

Czereśnie zagrają w Marzeniu koncert, który dzieci współtworzą

Przedszkolaki z PP nr 15 wchodzą do biblioteki na Krzyskiej

Tarnów wchodzi w weekend pełen sztuki, teatru i sportowych emocji

Tarnowskie drużyny wchodzą w weekend pełen derbów i meczów o sześć punktów

Tarnów z nowym klubem książki - Filia nr 9 otwiera literackie czwartki

Tarnowska biblioteka zamienia sobotę w zieloną zabawę dla dzieci

Bajkowa róża w Tarnowie - dzieci zamienią bibliotekę w ogród opowieści

W Tarnowie historia chrztu Polski spotka się z opowieścią o początkach miasta

