Uniwersalne listwy przysufitowe

Listwy przysufitowe to świetny sposób na dodanie stylowego i funkcjonalnego akcentu do każdego wnętrza. Stanowią atrakcyjną dekorację wzdłuż sufitu, która może znacznie zmienić ogólny wygląd pomieszczenia. Nie tylko są estetycznym elementem wykończenia wnętrz, ale służą również jako ochrona dla ścian i maskownica wszelkich szczelin i nierówności na ich łączeniu z sufitem.

Ogólnie rzecz biorąc, listwy sufitowe oferują klientom zarówno niebanalny styl, jak i funkcjonalność. Do zalet produktu, zdecydowanie można dodać jego uniwersalność. Proste, minimalistyczne i ponadczasowe wzornictwo, różne rozmiary z możliwością docięcia listwy do indywidualnych potrzeb to sprawia, że elegancki dekor znajdzie zastosowanie w każdej aranżacji. Świetnie wkomponuje się do wnętrz urządzonych we wszystkich współczesnych stylach architektonicznych. Biała listwa sufitowa będzie stanowić idealne wykończenie wnętrz, w których dominują tak popularne obecnie odcienie szarości.

Nie zmienia to faktu, że listwy przysufitowe odnajdą się także we wnętrzach zachowanych w klasycznych aranżacjach. Dzięki możliwości malowania listwy farbą do wnętrz na dowolny kolor, bez problemu stanie się atrakcyjnym tłem dla tradycyjnych dekoracji, które subtelnie wyróżni swoją prostotą.

Listwy sufitowe przeważnie wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, takich jak styropian czy poliuretan. Zastosowanie tego typu materiałów nie jest przypadkowe. Produkt musi być mocny i przetrwać potencjalne uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać podczas normalnego użytkowania salonu, sypialni czy biura. Do zastosowania w kuchni i łazience, lepszą opcją będzie zdecydowanie listwa przypodłogowa z poliuretanu. Miejsca te charakteryzują się dużym nasileniem wilgotności powietrza. Poliuretan natomiast jest wodoodporny i nie wchodzi w reakcję z wilgocią, pozostaje obojętny na zmienne warunki atmosferyczne. Tego typu produkt będzie idealny również do wnętrz lokali użyteczności publicznej czyli banków, sklepów czy szkół