Z pierwszą w tym sezonie porażką pogodzić musiały się pierwszoligowe futsalistki TS Iskry Tarnów. Z bardzo dobrej strony pokazały się natomiast trampkarki tarnowskiego klubu, zapewniając sobie awans do finałów Mistrzostw Polski w futsalu w tej kategorii wiekowej.

Finalistki Mistrzostw Polski U-15 w futsalu - ekipa TS Iskra Gmina Tarnów

W wyjazdowym meczu dziewiątej kolejki czwartej grupy pierwszej ligi futsalu, Iskra w meczu „na szczycie” zmierzyła się z Wandą Kraków. Wynik spotkania otworzyła w 3 min Paulina Fiołek. Pięć minut później do remisu doprowadziła Paulina Wałaszek, a wynik do przerwy ustaliła w 13 min Wiktoria Kaczmarek.

W drugiej połowie na listę strzelczyń wpisywały się już tylko krakowianki. Dwie bramki zdobyła Wiktoria Kaczmarek (25 i 32 min), po jednym trafieniu zaliczyły natomiast: Paulina Fiołek (27 min), Paulina Rusek (28 min), Wiktoria Kaczmarek (32 min), Paulina Stachurska (36 min) oraz Nadia Palkiewicz (37 min). Ostatecznie Wanda wygrała więc 8-1 (2-1) i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli, spychając tarnowianki na drugą pozycję.

Do zakończenia rozgrywek pozostała jeszcze jedna kolejka. Tarnowianki rozegrają w niej domowy mecz z zajmującym przedostatnie miejsce, KS Tyniec, krakowianki w derbowym pojedynku zmierzą się natomiast na wyjeździe z lokalnym rywalem, plasującym się na czwartej pozycji, Wawelem Kraków.

TS Iskra: Karolina Placek – Paulina Wałaszek 1, Karolina Piwowarczyk, Aleksandra Skrzyniarz, Katarzyna Trytek oraz Klaudia Skrzyniarz – Aniela Drwal, Kornelia Dudziak, Milena Michałek, Weronika Najberek.

***

Trampkarki TS Iskra Gmina Tarnów (na zdjęciu) w pełni wykorzystały atut gry w swojej hali, zajmując pierwsze miejsce w rozgrywanym w Dębnie turnieju trzeciej rundy Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. Ekipa trenowana przez Jacka Ćwika i Michała Jarząba w pierwszym meczu pokonała 4-0 Okocimski Can-Pack Brzesko. W drugim spotkaniu, tarnowianki w identycznych rozmiarach wygrały z Beniaminkiem II Krosno, a na zakończenie zremisowały 2-2 z Targowianką Targowisko. Turniej finałowy rozegrany zostanie na początku marca w Poznaniu.

TS Iskra Gmina Tarnów: Milena Gołąb, Natalia Olchawska, Zuzanna Wróbel, Aleksandra Dziurda, Blanka Zając, Natalia Gala, Joanna Horodyska, Karolina Najberek, Katarzyna Sowa, Nikola Sołtys, Julia Madura.