Plaże na Teneryfie

Wybierając się na Teneryfę, pewnie zastanawiacie się, jak będzie wyglądać wybrzeże w Waszej okolicy. Czy znajdziecie tu odpowiednie plaże, które pozwolą nacieszyć się krajobrazem, jak i zrelaksować. Zastanawiacie się zapewne czy plaże są piaszczyste czy kamieniste, a także czy odnajdziecie na nich ciszę i spokój.

Wyspy Kanaryjskie są pochodzenia wulkanicznego, więc tutaj zagadka czego się spodziewać jest jeszcze większa. Jednak mamy dla was dobrą wiadomość. Teneryfa to wyspa różnorodności i sprzeczności zarazem. Tak jak sceneria wyspy mocno kontrastuje poprzez bujne lasy po księżycowy pejzaż, tak i plaże Teneryfy nie pozostają w tyle. Poczynając od skalistych urwisk takich jak na przykład Montaña Amarilla. Można się na nie wspiąć i rozkoszować prywatnością. Poczucia odrębności możemy doświadczyć także wśród małych kamienistych brzegów, których tutaj nie brakuje. Kontynuując, duża część wybrzeża pokryta jest czarnym piaskiem, który w słońcu mieni się jak brokat. Kończąc na malowniczych kilometrowych złocisto piaszczystych plażach, do których w większości miękki piasek został sprowadzony z Sahary.

Pod uwagę trzeba też wziąć popularność i zatłoczenie. Do wyboru mamy typowo turystyczne riwiery, gdzie można skorzystać z różnorodnych atrakcji wodnych oraz dobrze zjeść w niezliczonej ilości restauracji. Do nich zalicza się najpopularniejsza na wyspie plaża Las Teresitas, która znajduje się jakieś 10 km na północ od Santa Cruz. A na południu wyspy Playa Las Vistas, Camison, Fañabe czy wiele innych usytuowanych w pobliżu największych kurortów turystycznych. Poza tym istnieją wybrzeża, które swoimi warunkami sprzyjają do uprawiania ekstremalnych sportów wodnych takich jak surfing czy kitesurfing. Są nimi plaża El Medano czy Playa Honda w Las Americas.

Dodatkowo bardzo ważnym faktem jest, że na Teneryfie istnieje aż piętnaście plaż oznaczonych niebieską chorągiewka. Jest to międzynarodowy certyfikat wydawany przez Fundację Edukacji Ekologicznej za najwyższe standardy udogodnień, bezpieczeństwa oraz czystości i norm środowiskowych. Podsumowując… na Teneryfie są plaże do wyboru, do koloru!