W pierwszym tegorocznym meczu drugiej ligi koszykówki kobiet, MKS Pałac Młodzieży zmierzył się na wyjeździe z Wisłą CanPack Kraków. Spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 43-59 (12-19, 6-8, 16-17, 9-15).

Kraków fot. artur gawle.jpg" alt="Mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - Wisła CanPack Kraków" height="auto " width="auto " />

W 3 min po rzutach osobistych Weroniki Węglarz, zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrywał 4-2. Minutę później akcja 2+1 Kingi Bursy dała jednak krakowiankom prowadzenie 8-4. W 6 min przewaga gospodyń wzrosła do ośmiu punktów (15-7), a po dziesięciu minutach miejscowe prowadziły 19-12.

W drugiej kwarcie oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem punktów. Co prawda w 11 min prowadzenie rywalek podwyższyła Maria Góral, ale na kolejny celny rzut z gry czekać było do 16 min. Do kosza trafiła wówczas Aleksandra Klimas i było 21-15. Trzy minuty później na tablicy pojawił się rezultat 27-15, a po „trójce” Weroniki Węglarz, do przerwy tarnowianki przegrywały 18-27.

Po pięciu minutach gry po przerwie notowano wynik 32-22. Po dwóch trafieniach Julii Hatalskiej, straty Pałacu zmalały wprawdzie do sześciu punktów (26-32 w 26 min), ale na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty Wisła CanPack znów miała dziesięć punktów więcej od naszego zespołu (38-28). Tę dziesięciopunktową przewagę, krakowianki utrzymały do końca trzeciej kwarty, po której wygrywały 44-34.

W 34 min było już praktycznie po meczu, krakowianki prowadziły bowiem 52-36. Cztery minuty później ich przewaga osiągnęła rozmiary 19 punktów (56-37). W końcówce dzięki czterem punktom Pauliny Liszki i kolejnemu trafieniu Aleksandry Klimas, tarnowianki nieznacznie zmniejszyły dzielący oba zespoły dystans.

MKS Pałac Młodzieży: Julia Hatalska 10, Aleksandra Klimas 10 (2x3), Weronika Węglarz 9 (1x3), Paulina Liszka 6, Kinga Jaworska 4, Zuzanna Piwkowska 3, Sabina Stygar 1, Aleksandra Kopacz 0, Karolina Korcyl 0, Emilia Wawrzon 0.