UM Tarnów: Historyczny spacerek po galicyjskim Tarnowie
To już piąty, podczas tegorocznych wakacji, spacerek tematyczny po Tarnowie. W najbliższą niedzielę wycieczkowicze dowiedzą się między innymi jak wyglądało życie codzienne i towarzyskie XIX wieku, kto zbudował wtedy Tarnów oraz jaka jest historia placów Kazimierza Wielkiego i Jana III Sobieskiego.
Bezpłatna, trwająca około dwóch godzin, wycieczka rozpocznie się o godz. 16, a poprowadzi ją przewodnik Dorota Lewicka. Zbiórka wszystkich zainteresowanych przed Tarnowskim Centrum Informacji na Rynku 7.
Podczas spacerku może także być obecny tłumacz języka migowego. Potrzebę taką należy zgłosić wcześniej w TCI przy Rynku 7, telefonicznie - 14 688 90 90, smsem - 698 633 421, faksem - 14 688 90 92, przez Messenger lub e-mailem - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Warto wiedzieć, że do 31 sierpnia zarówno turyści, jak i mieszkańcy, mogą brać udział w bezpłatnych spacerkach po tarnowskiej starówce. Zwiedzanie rozpoczyna się o godzinie 12 w każdy dzień tygodnia przed Tarnowskim Centrum Informacji. W ramach akcji zwiedzać można także tarnowską katedrę, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, Czchów, Iwkową, Ryglice oraz Zalipie. Więcej tutaj.
Na tegoroczną edycję Spacerków po Tarnowie i regionie, Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji. Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Małopolska Gościnna”.
(mt), źródło TCI,
zdjęcie poglądowe
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Historyczny-spacerek-po-galicyjskim-Tarnowie
![]()
Ostatnie Artykuły

Uczniowie odzyskają dojazd do Wojnicza. Rusza linia A74 z Tarnowa

Konie, zaprzęgi i husaria. Bezpłatna parada w Klikowskiej Ostoi

Jak zorganizować piknik firmowy albo imprezę plenerową w Tarnowie i okolicy — od czego zależy koszt i co trzeba załatwić?

Piętnaście sobót z ograniczeniami w Parku Wodnym. Jest alternatywa

Ruiny uznawano za kościół. Badania odsłoniły historię zamku w Bydlinie

Oceanarium, bańki i klaunada. Dzień teatru dla dzieci w Tarnowie

Trzy mecze na stadionie przy Piłsudskiego. Tarnowskie derby w klasie B

Lotnicza zamknięta na czas pikniku. W programie koncert i nagrody

Prawie 300 młodych piłkarzy rywalizowało w Niecieczy

Cztery dni filmów dla młodych widzów. Zapisy ruszają we wrześniu

Dwie walizki, jeden wybuch i 20 ofiar. Tarnów pamięta o dworcu

Najpierw mecz rad osiedli, potem koncert Ornette. Piknik w Tarnowie

Handball Pałac Tarnów zagra czwarty sparing. Limit widzów wyniesie 299 osób

Ostatnia sierpniowa potańcówka na tarnowskim rynku będzie bezpłatna
Przydatne dane teleadresowe
- Poradnia Chirurgii Ogólnej w Tarnowie - kontakt, godziny i rejestracja
- Prokuratura Okręgowa w Tarnowie - kontakt, godziny, zawiadomienie o przestępstwie
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie - kontakt i siedziba
- Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie - kontakt, godziny, zbiory
- Apteki Ołpiny, gmina Szerzyny, powiat tarnowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Parafia Świętego Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie - msze, kancelaria, sakramenty
