UM Tarnów: Noc Helvera” na 35. Ulica Festival w Krakowie
Spektakl Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Noc Helvera” Ingmara Villqista, zostanie trzykrotnie zaprezentowany podczas jednego z najstarszych festiwali teatru plenerowego w Europie Środkowej, 35. Ulica Festival w Krakowie.
Sztuka Noc Helvera” to kameralna i wzruszająca opowieść o pragnieniu miłości i bezpieczeństwa w czasach rodzącego się totalitaryzmu. O tym, że granica pomiędzy normalnością, a szaleństwem, czułością, a okrucieństwem, bywa zaskakująco cienka, a zło, które czai się za drzwiami nie jest tak straszne, jak to tkwiące w ludzkich sercach. W rolach głównych Kinga Piąty i Stefan Krzysztofiak.
- Choć teatry uliczne rządzą się innymi prawami, to z radością przyjęliśmy zaproszenie na ten festiwal. Poruszający tekst, zagrany z wszystkimi odcieniami przejmującego dramatu, znalazł dodatkowo jeszcze niezwykle atrakcyjne miejsce prezentacji. Ta godzina z Helverem pozwala przenieść się w odległe, a jednak wciąż niestety aktualne czasy mówi dyrektor tarnowskiego Teatru, Rafał Balawejder.
Spektakl tarnowskiego teatru będzie można zobaczyć na Dziedzińcu Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie 8, 9 i 10 lipca o godz. 21. Wstęp wolny.
Niektóre przedstawienia 35. Ulica Festival zobaczyć będzie można również w Tarnowie. Informacje na ten temat znaleźć można TUTAJ .
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Kultura/Noc-Helvera-na-35.-Ulica-Festival-w-Krakowie
Ostatnie Artykuły

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Artur Andrus w Tarnowie. Będzie humor, piosenka i rozmowa bez zadęcia

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Wrak Race w Tarnowie połączy silniki i pomoc dla seniorów

Elektroodpady zamienią się w sadzonki. Na Kantorii szykuje się tłok

Kinoludki znów w akcji Tarnów czeka na bal wymyślony przez dzieci

Motocykl odbił się od lawety i autobusu - pasażerka w szpitalu

Tarnów szykuje się na młody i groźny zespół z Kielc w Arenie Jaskółka

Fryzjerska liga mistrzów w Tarnowie - Sebastian Curyło w bibliotece

Trzy seanse pod gwiazdami w Tarnowie. Pasaż Odkryć szykuje dzień dla dzieci

W Tarnowie książka zagra z różą - biblioteka odpala facebookowy konkurs

Kochanej Mamie - w Tarnowie książki spotkają się z kredkami

