W trzynastej kolejce południowej grupy drugiej ligi kobiet, MKS Pałac Młodzieży Tarnów wygrał po dogrywce wyjazdowy mecz z UKS Żak Nowy Sącz. Po tym zwycięstwie, zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka umocnił się na drugim miejscu w tabeli grupy drugiej.

Nowy Sącz fot. artur gawle_020.jpg" alt="Mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - UKS Żak Nowy Sącz" height="auto " width="auto " />

Sobotni pojedynek rozpoczął się od rzutu za trzy punkty Katarzyny Nowak. „Trójką” odpowiedziała jednak Katarzyna Śmiertka, potem dwukrotnie trafiła Natalia Malaga, a swoje punkty dorzuciły także Paulina Liszka, Katarzyna Śmiertka i Debora Sajdak-Malec. Efekt tego był taki, że w 5 min Pałac prowadził 13-3. Sądeczanki potrzebowały jednak zaledwie dwóch minut, aby doprowadzić – m.in. dzięki dwóm trafieniom zza linii 6.75 m Martyny Sommer do remisu 13-13. W odpowiedzi na kolejne trafienie Natalii Malagi gospodynie zdobyły natomiast pięć punktów, kończąc pierwszą kwartę z trzypunktową przewagą.

Druga kwarta zaczęła się po myśli naszej drużyny, która w 12 min po akcji Barbary Śmiertki prowadziła 22-18. Minutę później było jednak 22-22, a po „trójkach” Diany Kosakowskiej i Sabiny Kosakowskiej, w 16 min UKS Żak wygrywał 33-27. W 17 min podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zbliżyły się do rywalek na dystans czterech punktów (33-29), ale na początku 20 minuty przegrywały 34-45. Celne rzuty wolne Katarzyny Śmiertki i Emilii Wawrzon, spowodowały, że do przerwy strata ta zmalała do siedmiu „oczek” (45-38).

W 24 min przewaga UKS Żak wzrosła do 13 punktów (54-41), ale siedmiopunktowa seria Natalii Malagi, dwa rzuty wolne kapitan tarnowskiego zespołu Pauliny Liszki oraz pięć „oczek” Barbary Śmiertki wyprowadziły w 30 min nasz zespół na prowadzenie 56-55. Ostatnie w tej kwarcie słowo należało jednak do Pauliny Lipińskiej, po której rzucie na tablicy widniał wynik 56-55.

W 33 min Paulina Liszka wyprowadziła Pałac na prowadzenie 59-55. Dwie minuty później tarnowianki nadal wygrywały różnicą czterech punktów (62-58), ale w 38 min przegrywały 62-63. W ostatniej minucie koszykarki z Tarnowa prowadziły 67-64. Akcja 2+1 Anny Orzeł przesądziła jednak o tym, że po czterdziestu minutach był remis 67-67 i do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka.

Zaczęła się ona od trafienia Pauliny Lipińskiej, trzypunktowy rzut Katarzyny Śmiertki oraz trzy rzuty wolne tarnowskich koszykarek, spowodowały jednak, że w 42 min zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka prowadził 73-69. Tej przewagi tarnowianki nie dały już sobie odebrać, zwyciężając 78-72 (15-18, 23-27, 17-11, 12-11, 11-5).

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 21 (3x3), Natalia Malaga 19 (1x3), Katarzyna Śmiertka 16 (2x3), Barbara Śmiertka 7 (1x3), Debora Sajdak-Malec 6, Magdalena Maksymowicz 5 (1x3), Emilia Wawrzon 4, Katarzyna Pasek 0.