logo powiatu tarnowskiego

Samorządy wesprą akcję informacyjną i podejmą różnego typu działania zachęcające mieszkańców do szczepień. Działania te zostaną wsparte finansowo przez rząd. Aktywność samoorządów lokalnych w promocję szczepień ma szczególne znaczenie przed kolejną czwartą falą pandemii - mówi Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, poziom wszczepialności to jeden z aspektów, które składają się na poprawę jakości życia mieszkanców.

 

Wojewoda dostrzegając znaczenie propagowania akcji szczepień, zdecydował sie na wprowadzenie dodatkowego kryterium w ogloszonym naborze na dofinansowanie zadań w 2022 r. w ramach Rądowego Funduszu Rozwoju Dróg i tak:

Miasta powyzej 5 tysięcy mieszkańców i gminy miejsko-wiejskie oraz powiaty ziemskie w przypadku:

a) zaszczepienia minimum 200 osób otrzymują 1 punkt,

b) zaszczepienia minimum 300 osób otrzymują 3 punkty,

c) zaszczepienia minimum 400 osób otrzymują 5 punktów.

Natomiast gminy wiejskie i miasta poniżej 5 tysięcy mieszkańców w przypadku:

d) zaszczepienia minimum 100 osób otrzymuja 1 punkt,

e) zaszczepienia minimum 200 osób otrzymują 3 punkty,

f) zaszczepienia minimum 300 osób otrzymują 5 punktów.

Ocena będzie prowadzona dla działań (akcji szczepień) samorządów, które odbyły sie po 12 czerwca 2021 r. i odbędzie się do 31 sierpnia 2021 r. Dany samorząd może zorganizować więcej niż jeden punkt szszepień tymczasowych, a liczba szczepień (1 dawka) sumuje się.
Wszystkie niezbędne informacje dotyczace naboru wniosków o dofinansowanie zadań są zamieszczone na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w zakladce: https://www.malopolska.uw.gov.pl/default.aspx?page=dla_samorzadow

W ramach Narodowego Programu Szczepień organizowane są konkursy dla gmin, które mają zachęcić jak największą liczbę osób do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Więceji nformacji na stronie:https://www.gov.pl/web/szczepimysie/konkursy-dla-gmin