Ślub w plenerze? Sprawdź o czym musisz pamiętać

Ślub w plenerze do niedawna kojarzył się z tylko z amerykańskimi filmami, ale od kilku lat możliwe jest ich zorganizowanie również w Polsce. Co więcej mają one wielu zwolenników i stają się coraz popularniejsze. Jak wskazują eksperci, którzy od lat pomagają Parom Młodym organizować śluby i wesela, przyjęcia w ogrodzie mają w sobie coś magicznego i dają wspaniałe możliwości aranżacyjne. O czym trzeba pamiętać organizując ślub i wesele w plenerze? Oto rady od naszych ekspertów.

Formalności prawne

Od kilku lat możliwe jest wzięcie ślubu cywilnego w dowolnym miejscu. Wystarczy znaleźć wymarzoną dla ślubu scenerie i złożyć odpowiedni wniosek. Taki ślub jest droższy od ślubu w urzędzie stanu cywilnego, a jego koszt wynosi 1000 zł i koszt dojazdu urzędnika do wybranej lokalizacji. W przypadku terenu prywatnego niezbędna będzie również zgoda właściciela. Jeśli Para Młoda chce wziąć ślub kościelny w plenerze to wybór miejsce jest zdecydowanie bardziej ograniczony, gdyż zaślubiny muszą odbyć się w kościele lub w kapliczce. Warto jednak pamiętać, że może to być również niewielka kapliczka zlokalizowana przy plaży, czy szlaku górskim. Jeśli jednak narzeczonym nie odpowiada żadna lokalizacja można zorganizować ślub w tradycyjnym miejscu, a wesele w plenerze.

Wybór odpowiedniego miejsca

Wybierając miejsce ślubu na https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/tarnow/ warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wspaniały wygląd, ale również odpowiednią ilość miejsca i możliwość rozstawienia niezbędnych akcesoriów. Mowa tu przede wszystkim o krzesłach dla gości, aby mieli gdzie usiąść podczas uroczystości. W przypadku trudnych terenów, warto również rozłożyć specjalny dywan, aby goście i Para Młoda mogli swobodnie się poruszać nawet w eleganckich butach. Mimo że śluby na plaży zyskują na popularności to wciąż najchętniej wybieranym miejscem na ślub i wesele jest ogród. Jak wskazują konsultanci ślubni zapewnia on w miarę stabilne podłoże, daje możliwość zorganizowania ślubu i wesela w jednym miejscu i umożliwia rozstawienie stołów, krzeseł, dekoracji oraz innych niezbędnych mebli i akcesoriów. Dodatkowo ślub w ogrodzie wygląda wspaniale i zapewnia romantyczny nastrój.

Harmonijne dekoracje ślubne

W przypadku ślubu i wesela plenerowego lepiej zrezygnować z przepychu i dekoracji w stylu glamour. Najlepiej sprawdzi się styl boho, minimalizm i nawiązania do natury. W tej tonacji warto też znaleźć swoją suknie ślubną na https://www.weselezklasa.pl/salon-sukien-slubnych,35/tarnow/. W plenerze doskonale wyglądają również wesela utrzymane w stylistyce regionalnej i nawiązujące do tradycji. Ozdoby ze słomy, czy dzikich kwiatów, dekoracje z motywami regionalnymi i długie ławy oraz drewniane stoły, sprawią, że miejsce będzie się wspaniale prezentować i zachwyci wszystkich gości. Wspaniałą oprawę przyjęcia w plenerze stanowią wszelkiego rodzaju lampiony i lampki, które podkreślą intymny charakter wydarzenia i nadadzą ogrodowi wspaniałej, romantycznej aury. Przygotowując wesele w plenerze nie można zapomnieć również o odpowiednich obrusach i pokrowcach na krzesła, które dodadzą odrobinę szyku i elegancji.

Wygoda gości

Przygotowując ślub i wesele w plenerze, należy mieć również na uwadze wygodę gości. Dlatego warto zapewnić bliskim pledy, którymi będą mogli się okryć późnym wieczorem oraz odpowiednie miejsce do tańca. Warto również zadbać o ochronę przed komarami, które latem potrafią być bardzo uciążliwe. Można przygotować specjalne świece lub lampy oraz preparaty odstraszające insekty. Informacje, że przyjęcie będzie się odbywać na zewnątrz najlepiej przekazać gościom już na zaproszeniach. Dzięki temu będą mogli odpowiednio się ubrać i wybrać wygodniejsze obuwie.