Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnów

Prezydent Andrzej Duda złożył gospodarczą wizytę w regionie tarnowskim. Obejrzał postępy prac przy powstawaniu mostu w Ostrowie, które są możliwe w dużej mierze dzięki jego pomocy, a także był w zakładach produkcyjnych firmy Bruk-Bet w Tarnowie.

 

Witając Prezydenta w Ostrowie, Starosta Tarnowski Roman Łucarz wrócił pamięcią do 27 listopada 2019 roku, kiedy po dwóch niezależnych ekspertyzach – ze względów bezpieczeństwa - trzeba było zamknąć przeprawę nad Dunajcem. 
- Mieliśmy później wiele nieprzespanych nocy, jak rozwiązać ten problem i jak najszybciej przywrócić przejezdność na tym moście. Były różne koncepcje, ale wybraliśmy chyba tę najlepszą, która jest realizowana. W ubiegły piątek przekazaliśmy wykonawcy plac budowy, który rozpoczął drugi i ostatni etap remontu. Powstanie piękny i solidny żelbetowy most, który będzie służył jeszcze naszym wnukom, przez co najmniej kolejnych pięćdziesiąt lat – stwierdził Roman Łucarz.
Starosta przypomniał, że nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie środki rządowe, w których pozyskaniu duży udział ma Prezydent Andrzej Duda. Obiecał pomoc podczas wizyty w Wierzchosławicach w styczniu ubiegłego roku i słowa dotrzymał.

Właśnie do tych rozmów ze stycznia 2020 roku nawiązał w swoim wystąpieniu Andrzej Duda. - Podeszły do mnie osoby bardzo zdenerwowane, zdesperowane. Mówiły o trudnościach życiowych, codziennych wynikających z tego, że tej przeprawy nie ma, że jest to ogromny problem komunikacyjny dla mieszkańców miejscowości po zachodniej stronie Tarnowa i jest to dramat dla wszystkich tych, którzy muszą stąd dojeżdżać, a przecież Tarnów znajdujący się za Dunajcem stanowi ich centrum życiowe i zawodowe – mówił Prezydent.

Poinformował, że rozmawiał o moście w Ostrowie z Premierem Mateuszem Morawieckim, oraz Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. - Cieszę się, że przyszło wsparcie finansowe od rządu i że najpóźniej w marcu przyszłego roku wróci most w Ostrowie. Dobrze też, że ostatecznie nie wybrano rozwiązań tymczasowych, lecz powstaje normalna przeprawa mostowa, w pełni wydolna, w pełni przepustowa, nowoczesna, funkcjonująca. Przeprawa nie tylko zastępująca tę poprzednią, starą, która się zniszczyła, która została przez nadzór budowlany zamknięta, ale przede wszystkim taka, która przez dziesięciolecia będzie mogła służyć mieszkańcom. Będzie mogła służyć mieszkańcom Wierzchosławic i wszystkich tutaj ościennych miejscowości i gmin właśnie po to, by komunikować się z Tarnowem, a mieszkańcom Tarnowa czy tarnowskich Mościc do tego, aby przemieszczać się na tą drugą, zachodnią stronę Dunajca – podkreślił.
Podczas wizyty Prezydenta w Ostrowie obecni byli również Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Marszałek Małopolski Witold Kozłowski i samorządowcy z Ziemi Tarnowskiej.

Następnie Andrzej Duda odwiedził zakłady produkcyjne firmy Bruk-Bet w Tarnowie i rozmawiał z jej właścicielem Krzysztofem Witkowskim. - Jeśli mówimy o polskiej przedsiębiorczości, jeśli mówimy o naszym rozwoju, to takie właśnie firmy jak Bruk-Bet i cała grupa firm związanych z Bruk-Betem, znajdująca się w rękach rodziny państwa Witkowskich, to jest coś, co – można śmiało powiedzieć – powinno być wzorem do naśladowania – powiedział Prezydent podczas briefingu po wizycie w tej firmie.

Poniżej fotorelacja z wydarzeń.

TPL 3212

TPL 3213

TPL 3205

TPL 3211

TPL 3216

TPL 3218

TPL 3209

TPL 3240

TPL 3234

TPL 3237

TPL 3242

TPL 3243

TPL 3247

TPL 3249

TPL 3238

TPL 3253

TPL 3259

TPL 3258

TPL 3206

TPL 3260

Zdj. Paweł Topolski