Jakie kredyty oferują banki w Polsce?

Kredyt to pojęcie szerokie, pod którym kryje się bardzo wiele różnych produktów. W zależności od posiadanych potrzeb najczęściej szuka się konkretnego typu finansowania, z tego też względu niemało jest choćby kredytów celowych. Co jednak oferuje nam rynek? Jakie formy kredytowania dostępne są w Polskich bankach?

Jakie są rodzaje kredytów bankowych?

Po kredyty najczęściej sięga się w momencie nieprzewidzianych większych wydatków lub wówczas, gdy chce się zainwestować w coś znacznie droższego, choćby w dom czy samochód. Zazwyczaj wykorzystuje się je właśnie wtedy, gdy nie jest się w stanie wyłożyć odpowiedniej kwoty z własnej kieszeni i banki udzielają specjalnych zapożyczeń na te cele. Oczywiście klienci są poddawani weryfikacji pod względem zdolności i wiarygodności kredytowej. Należy też pamiętać, że wybiera się spośród bardzo wielu różnych produktów, które mogą oferować nam różne możliwości. Jakie są kredyty bankowe dokładniej analizuje www.4banki.pl, warto przyjrzeć się jednak kilku z nich, które cechują się największą popularnością.

Kredyt gotówkowy

Jeżeli chodzi o zdecydowanie najpopularniejszy produkt wśród ofert bankowych, to jest nim kredyt gotówkowy. To bardzo ogólne pojęcie, do którego wsadzić można wszystkie dostępne oferty kredytowe. W bardziej powszechnym znaczeniu jest to po prostu forma pożyczki, która nie posiada charakteru celowego, co za tym idzie, uzyskane pieniądze można wykorzystać, jak tylko się chce.

Kredyt hipoteczny

Kolejną popularną formą kredytowania, jest rzecz jasna kredyt hipoteczny. Zalicza się on do produktów celowych i za jego pomocą możliwe jest uzyskanie finansowania na zakup mieszkania, domu, działki czy też na budowy lub remont. Udzielany jest na znacznie wyższe kwoty i korzystniejszych warunkach, choć wszystko będzie zależało od posiadanej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny

To rozwiązanie najczęściej proponowane jest osobom, które posiadają więcej zobowiązań finansowych, składających się na wysoką łączną ratę do spłaty. Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie ich w jedno, wraz z ujednoliceniem oprocentowania, dzięki czemu miesięcznie płaci się mniej i jest to wygodniejsze oraz mniej obciąża budżet. Oczywiście i tutaj należy wykazać się zdolnością i wiarygodnością kredytową.

Kredyt samochodowy

Gdy planuje się zakup samochodu, zwłaszcza nowego prosto z salonu, pomóc może w tym także kredyt samochodowy. Tak jak poprzednie, jest to finansowanie o charakterze celowym, czyli pieniądze muszą być wykorzystane na zakup auta, co więcej – trzeba w banku przedstawić jaki pojazd dokładnie chce się kupić, przedstawiając odpowiednie dokumenty.

Kredyt studencki

Ta oferta dedykowana jest przede wszystkim dla studentów i zalicza się jednocześnie do kredytów preferencyjnych. Oznacza to, że wyróżnia się on bardzo niskim oprocentowaniem i niezwykle korzystnymi warunkami. Uzyskane w ten sposób pieniądze mogą zostać wykorzystane na cele związane ze studiami i nauką, albo można je po prostu odłożyć i zainwestować. Nie jest udzielany na wysokie kwoty, a spłata odbywa się dopiero po zakończeniu studiów.

Kredyt inwestycyjny

jest to propozycja dla osób, które planują rozpocząć inwestycje, na przykład zakup akcji czy papierów wartościowych. W ten sposób zwiększa się majątek kredytobiorcy i może on poprzez swoje działania dążyć do pomnożenia pieniędzy w taki czy inny sposób.