Siedmiu najsilniejszych spośród tarnowskich policjantów stanęło wczoraj do walki o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, w zawodach siłowo-wytrzymałościowych. Zawody zorganizowane pod hasłem „100 wyciśnięć na 100-lecie powstania Policji Państwowej ” ściągnęły do komendy miejskiej policji przy ul. Traugutta 4, naszych strongmenów, z których każdy, jak na siłacza przystało, musiał zmierzyć się z ciężkimi konkurencjami - wyciskaniem sztangi i podciąganiem na drążku. Na miejscu zawodów stawili się także z przedstawiciele działających przy tarnowskiej komendzie NSZZ Policjantów, na których wsparcie zawsze można liczyć. Aby szanse były wyrównane zawodnicy podnosili sztangę, o wadze równej połowie masy ciała każdego z nich. O zwycięstwie miała zdecydować ilość wykonanych powtórzeń. Liderem konkurencji i właścicielem pierwszego pucharu został Kamil Maniewski z komisariatu Tarnów-Centrum, który uniósł sztangę 109 razy. Drugie miejsce, z liczbą powtórzeń 92 wywalczył Arkadiusz Stolarz z tarnowskiej komendy miejskiej, III miejsce - ustępujący Arkowi tylko o dwa powtórzenia – Krystian Węgrzyn z komisariatu w Żabnie, z wynikiem 90 powtórzeń.

Poza podium uplasowali się kolejno Mateusz Odroniec z komisariatu Tarnów-Centrum (86 powtórzeń), Kamil Witkowski (77 powtórzeń), Piotr Solarz (76 powtórzeń) – obaj z komendy miejskiej i Sławek Prosowicz z komisariatu Tarnów-Zachód (73 powtórzenia).

W drugim, równie wymagającym siły starciu nasi policjanci spotkali się przy drążku. Tutaj najlepiej spisał się Arek Stolarz, podciągając się ponad wysoko zawieszona poprzeczkę 48 razy i zdobywając I miejsce. Na II miejscu podium stanął Piotrek Solarz – z liczbą powtórzeń 31, zaś o miejsce w tej konkurencji, z wynikiem 30 podniesień, skutecznie powalczył Mateusz Odroniec. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio Kamil Witkowski (27 podniesień), Krystian Węgrzyn (23 podniesienia), Sławek Prosowicz (20 razy ponad drążkiem) i Kamil Maniewski (15). Finaliści zawodów odebrali z rąk Komendant Miejskiego pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy serdeczne gratulacje. My również przyłączamy się do gratulacji.

Dodajemy, że wczorajsze zawody to przedsmak tego co będzie się działo 7 grudnia w Krakowie, gdzie najsilniejsi policjanci Małopolski rywalizować będą o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.