UM Tarnów: Jak przyprawy zmieniają świat?
Przyprawom, ciekawostkom kulinarnym i egzotycznym smakom będzie poświęcone kolejne spotkanie z cyklu Za horyzont domu”. Gościem Centrum Sztuki Mościce 1 grudnia będzie Jędrzej Majka, autor książki Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat”. Początek o godz. 18.
Jędrzej Majka z wykształcenia jest teologiem i dziennikarzem. Moje podróżowanie jako sposób na życie rozpoczęło się przed laty, kiedy wypłynąłem statkiem do Bosforu. Od tego czasu jeżdżę, fotografuję, piszę i opowiadam. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczam na kolejne wyjazdy wyjaśnia Jędrzej Majka.
Gość CSM opowie zebranej publiczności, która przyprawa jest najstarsza, a która najdroższa. Wyjaśni, dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem. Nie zabraknie też ciekawostek, dotyczących m.in. podrabiania przypraw i sankcji, które groziły za ten czyn.
O jego książkach podróżniczych, przewodnikach i albumach fotograficznych przeczytać można na stronie: www.jedrzejmajka.pl.
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Kultura/Jak-przyprawy-zmieniaja-swiat
Ostatnie Artykuły

Kalifornijski zespół zatańczy w Mościcach nowoczesny spektakl z europejskiej trasy

Artur Żmijewski przywiezie Cohena na tarnowską scenę podczas wieczoru pamięci

Iskra Tarnów wchodzi w weekend z meczem na szczycie i wyjazdem juniorek

Przelicznik walut – które źródło danych naprawdę pokazuje wiarygodny kurs

Prezydent Tarnowa wraca na żywo i pokaże bieżące sprawy miasta

W foyer tarnowskiego teatru trwa cicha rozmowa o emocjach i twórczym napięciu

Klub „13” przypomni Izabelę Czartoryską i początki polskiego muzeum

Tarnowski futsal kończy sezon we Wrocławiu z rywalem z bezpiecznej pozycji

Przedszkolaki weszły do komisariatu w Tarnowie - motocykl zrobił furorę

Prezydent Tarnowa uspokaja po rosyjskich groźbach i przypomina o bezpieczeństwie

Tarnów na weekend zapełnia się muzyką, teatrem i biegami na Marcince

Tarnów szykuje się na mecz z oławską „siódemką”, która potrafi zaskoczyć

Wojtek Pilichowski wraca do Tarnowa z projektem, który stawia bas na pierwszym planie

