W hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej rozegrany został pierwszy w tym sezonie turniej kwalifikacyjny Małopolskiej Ligi Kadetek w siatkówce. Zakończył się on sukcesem dziewcząt z SMS XXI LO Jedynka Tarnów, które nie oddały rywalkom ani jednego seta.

Podopieczne trenera Michała Madejskiego w kolejnych meczach pokonały: MKS Limanowa 2-0 (25-12, 25-11), MOSiR Lider Tuchów 2-0 (25-8, 25-11), Iskry Grybów 2-0 (25-7, 25-11) oraz UKS Jedynka Tarnów 2-0 (25-14, 25-13).

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Karolina Kopera, Marlena Najder, Gabriela Niedbała, Wiktoria Salamon, Aleksandra Antas, Gabriela Uriasz, Natalia Szponder, Martyna Stańczyk, Wanessa Czech, Emilia Stelmach, Dominika Drewniak i Weronika Proszowska.

Drugie miejsce w niedzielnych zawodach wywalczyła natomiast UKS Jedynka Tarnów. Prowadzone wyjątkowo przez trenerkę Urszulę Świerczek (zastępowała Beatę Wyrobę) gospodynie, przed porażką w derbach Tarnowa wygrały wszystkie mecze w dwóch setach, pokonując 2-0 (25-6, 25-3) MOSiR Lider Tuchów, 2-0 (25-3, 25-9) Iskry Grybów oraz 2-0 (25-16, 25-14) MKS Limanowa.

Skład UKS Jedynka: Aleksandra Pokora, Maja Mizera, Julia Stachura, Aleksandra Kawa, Aleksandra Starzyk, Gabriela Liana, Dominika Świerczek, Emilia Skrabacz, Dominika Marciniec, Aleksandra Maj, Katarzyna Kowalczyk, Karolina Srebro, Martyna Migdał, Karolina Ból, Anna Czerny.