Nagrywanie rozmów telefonicznych już powszechne zjawisko w centrach biura obsługi klienta. Wiele osób dzwoniących do takich biur zastanawia się czy jest to legalny sposób postępowania – spieszymy z wyjaśnieniem.
Nietrudno zauważyć, że zawsze, gdy łączymy się z profesjonalną infolinią poważnej firmy, słyszymy komunikat o tym, że kontynuowanie połączenia jest równoznaczne wyrażeniem zgody na nagrywanie rozmowy. Takie postępowanie firm wprost wynika z ustawy o ochronie danych osobowych. A jak sami rozumiecie, profesjonalne firmy powinny działać zgodnie z prawem. Inaczej działają na swoją niekorzyść i narażają się na utratę obecnych oraz potencjalnych klientów w przyszłości.
Nagrywanie rozmów prywatnych – jak to zrobić korzystając z zaawansowanej technologii?
Istnieje trochę narzędzi powszechnie dostępnych i posiadających funkcję nagrywania rozmów, ale w większości są one płatne. Oczywiście, istnieje możliwość nagrywania z użyciem takiej staromodnej, ale całkiem fajnej formy – mowa oczywiście o dyktafonie. Funkcję nagrywania posiadają również współczesne telefony komórkowe, ale, umówmy się, są to metody jedynie zdające egzamin do nagrywania dla zabawy. Jeśli potrzebujemy czegoś bardziej profesjonalnego, to nie są dobre rozwiązania. W przypadku profesjonalnych nagrań warto zwrócić uwagę na profesjonalny rejestrator rozmów.
Specjalistyczne programy do nagrywania plików audio – gdzie ich szukać i z jakich opcji skorzystać?
W przypadku, gdy nie jesteśmy właścicielami firmy, a potrzebujemy nagrać rozmowę w celach prywatnych to istnieje rozwiązanie. Chodzi o wspomnianą już możliwość nagrywania rozmów na telefonie komórkowym, ale tylko gdy zainstalujemy odpowiednie oprogramowanie.
Z pewnością w Sklepie Play można znaleźć co najmniej kilka programów, które posiadają wbudowaną funkcję nagrywania rozmów. Przy wyborze programu ze sklepu, warto zwracać uwagę na aplikacje posiadające wysokie oceny wśród użytkowników Sklepu Play i takie, które działają już od jakiegoś czasu.
Aplikacje warte polecenia
Godna polecenia jest na przykład aplikacja ACR. Wspomniana aplikacja jest prosta w konfiguracji, Co najważniejsze, oferuje różne formaty nagrywania, a do tego posiada czytelną bibliotekę z historią połączeń.
Inna opcją do nagrywania godną polecenia jest aplikacja FonTel. Zaletą wspomnianej aplikacji jest dostępny dla polskiego użytkownika polskojęzyczny interfejs. W dodatku jest on prosty w obsłudze. Jako użytkownicy możemy wybrać na przykład jakość nagrań. Poza tym, posiada rozbudowane opcje manualne. Dostępne są w tej aplikacji podstawowe narzędzia do podstawowej obróbki nagrań.
Programy do nagrywania rozmów telefonicznych – gdzie szukać i jak używać?
Niestety, ze względu ma przepisy zawarte w różnych ustawach bogatego wyboru nie ma.
Do nagrywania rozmów telefonicznych nada się Audio Recorder 2. Program rejestruje dźwięk i z głośnika, i z mikrofonu, a używać go można w trakcie rozmów z użyciem Skype lub aplikacji Messenger.
Podobnie będzie działał program TapeACall Pro: Call Recorder. W program ma rozbudowane funkcje. W dodatku oferowana jakość nagrań jest bardzo dobra. Wadą jest jednak to, że program jest dostępny w systemie abonamentowym, a nie wszyscy będą chcieli za niego płacić.
Jak widać wybór programu do rejestrowania rozmów nie jest ani prosty, ani całkowicie wolny od opłat, w przypadku, gdy potrzebujemy profesjonalnego oprogramowania.