Tarnów i okolice - 73 interwencje straży pożarnej w tydzień

W minionym tygodniu jednostki Komendy Miejskiej PSP zareagowały przy 73 zdarzeniach. Osiem pożarów, blisko 60 miejscowych zagrożeń i siedem alarmów fałszywych pokazują, że jesień nie zwalnia tempa.
- Zobacz Tuchów i okoliczne akcje gaśnicze
- Reaguj szybko przy zdarzeniach na A4 i przy Dunajcu
- Co robić gdy zobaczysz pożar lub inne zagrożenie
Zobacz Tuchów i okoliczne akcje gaśnicze
W okresie 08.09.2025–14.09.2025 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej odnotowała 73 interwencje. W tym czasie zanotowano 8 pożarów, 58 miejscowych zagrożeń i 7 alarmów fałszywych. Do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło w Tuchowie gdzie paliła się firma produkcyjna — strażacy prowadzili działania gaśnicze i zabezpieczające na miejscu. Pożary budynków gospodarczych zgłoszono także w Łowczówku i Turzy, nad którymi służby pracowały nad opanowaniem ognia i ograniczeniem strat.
Reaguj szybko przy zdarzeniach na A4 i przy Dunajcu
W ciągu tygodnia służby wyjeżdżały czterokrotnie do zdarzeń na Autostradzie A4 w miejscowościach Brzozówka, Nowa Jastrząbka, Nowe Żukowice i Stare Żukowice. Ponadto odnotowano zgłoszenie o nieznanym zapachu w obrębie rzeki Dunajec — działania polegały na rozpoznaniu i ustaleniu źródła, z zachowaniem ostrożności wobec możliwych zagrożeń chemicznych. W dwóch miejscowościach — Wojnicz i Żabno — interweniowano przy próbach samobójczych; strażacy współpracowali ze służbami medycznymi i policją, by udzielić pomocy i zabezpieczyć miejsca zdarzeń.
Co robić gdy zobaczysz pożar lub inne zagrożenie
Komenda Miejska PSP przypomina, że zgodnie z art. 9 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej każdy, kto zauważy pożar, klęskę żywiołową lub inne miejscowe zagrożenie, ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić osoby znajdujące się w strefie zagrożenia oraz centrum powiadamiania ratunkowego, jednostkę ochrony przeciwpożarowej, Policję albo wójta bądź sołtysa. Osoby w strefie zagrożenia powinny natychmiast zaalarmować innych obecnych i wezwać służby ratunkowe. W pilnych przypadkach dzwoń 998 lub 112.
Dane i komunikaty pochodzą od Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy dziękują za uważność i współpracę i apelują o ostrożność podczas nadchodzących chłodniejszych dni.
na podstawie: PSP w Tarnowie.
![]()
Ostatnie Artykuły

Klimatyzacja domowa – jak przygotować mieszkanie do montażu i czego się spodziewać w dniu instalacji?

Tarnów zobaczy „Płynące horyzonty” - akwarele i mandale

TS Iskra Tarnów zaczyna walkę o punkty. Na start rywal z Małopolski

Dwa światy w jednej pracy. Finisaż wystawy „Collage” w Tarnowie

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Jazz w renesansowej półbaszcie. Leliwa Jazz Band zagra na tarnowskiej Starówce

Roman Brandstaetter w Tarnowie - słowo, recytacje i muzyka między światami

Zakłady Azotowe od mniej znanej strony. Spacer po Mościcach

Karpacki folk z rockową energią. PotOCK zagra w Amfiteatrze Letnim

Siedem tarnowskich drużyn rusza po punkty. W Tarnowie zagrają tylko rezerwy Tarnovii

„Dziady” w Ogrodzie Sensorycznym. Uczniowie przeczytają Mickiewicza

Po dwóch latach wraca bieg na zamek. Trasa prowadzi przez Marcinkę

Łukasz Drapała bez filtra. Muzyka, historia i nowy rozdział Perfect

Na tarnowskiej starówce powstanie serial dla Netflixa. To nowe „Noce i dnie”
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Świętej Rodziny w Tarnowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Apteki Ołpiny, gmina Szerzyny, powiat tarnowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Apteki Szynwałd, gmina Skrzyszów, powiat tarnowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie - bilety, godziny, kontakt i wynajem sal
- Straż Gminna w Tarnowie - kontakt, zadania i zgłaszanie interwencji
- Pierwszy Urząd Skarbowy w Tarnowie - kontakt i godziny
