Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnów

Organizacja IPA, czyli International Police Association, Rejon Tarnów, świętowała jubileusz 25-lecia istnienia i działalności. Okolicznościowe gratulacje i życzenia sukcesów na dalsze lata pracy społecznej, w imieniu samorządu Powiatu Tarnowskiego, złożyły władzom IPA Tarnów, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

Uroczystość jubileuszowa miała miejsce na terenie Campingu „Pod Jabłoniami” w Tarnowie.  Obok Wicestarosty Jacka Hudymy, uczestniczyli w niej między innymi Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela i Miejski Komendant Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura.

ipa tarnow 1

IPA jest Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji, założonym w roku 1950. Zrzesza funkcjonariuszy policji z całego świata. Celem organizacji jest między innymi tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie. Według oficjalnych danych organizacji, należy do niej obecnie ponad 320 tys. policjantów z 66 krajów. Sekcja polska Stowarzyszenia powstała w 1991 roku, zaś rejon tarnowski, trzy lata później. Przewodniczącą Rejonu jest Jolanta Bibro.

ipa tarnow 2

ipa tarnow 3